Saame veel kord kinnitust, et filmi kannavad näitlejad. Suurepärane näitlejaduett Charlotte Rampling ja Sir Tom ­Courtenay paneb endale kaasa elama vaoshoitud elegantsiga teostatud kammerfilmis “45 aastat” (režissöör Andrew Haigh).

Väga inglaslik keskklassi ­abielupaar valmistub 45. pulma-aastapäeva peoks, milleni on jäänud nädal. Kate ja Geoff on üksteisega harjunud, mõistavad teineteist poolelt sõnalt. Suhtes on ­erootikatki. Ja siis panevad 50 aasta tagant ootamatult esile kerkinud faktid ja nendega seotud mälestused ilmselt kaua kestnud harmoonia kõikuma. Meeli haaravad kahtlused, irratsionaalsed hirmud. Kas nad ikka tunnevad oma pika abielu kaaslast piisavalt? Ülimalt viimistletud näitlejatööd tuletavad meelde nõtke briti sõnateatri tugevaid traditsioone inglise filmis ning meiegi teleekraanidele jõudnud seriaalides. Tänavu Berliini festivalil said mõlemad osalised festivali parima näitleja/näitlejanna Hõbekarud.

Charlotte Rampling (69) märkis auhinda vastu võttes, et võtab üle teatepulga oma isalt, kes aitas tuua briti meeskonnale võitu meeste neli korda 400 teatejooksus Berliini olümpiamängudel. Courtenay (78) omakorda tähendas, et ta ootab karu juba 30 aastat, alates sellest, kui tema sõber Albert Finney sai selle 1984. aastal. Rampling ja Courtenay olid 1960. aastatel briti noortekultuuri ikoonid. Oma pulma-aastapäeva muusika valimisel meenutavad Kate ja Geoff tolle aja laule “Young Girl”, “Happy Together” ja “I Only Want to Be with You”.

Alates 29. maist kinodes üle Eesti

Loe veel: