Saksa disaineri Julia Heueri imeilusaid plisseeritud riideid müüakse poodides üle kogu maailma. Nüüdsest valmivad tema julgete värvide ja mustritega esemed Tallinnas. Heueriga kohtus Kadri Karro.

Ühes hallis mittemidagiütlevas Mustamäe tööstushoones tehakse möödunud aastast alates käsitööna hullumeelselt värviküllaseid ja fantastiliste mustritega plisseeritud kleite, pükse, seelikuid, pluuse, kaftaneid. Kauneid ja hinnalisi esemeid, mis jõuavad hiljem müügile enam kui kahekümnesse moebutiiki üle kogu maailma. New Yorki, Tokyosse, Bali saarele, isegi Uus-Meremaa pealinna Wellingtoni. Nende autor on tekstiilidisainer ja omanimelise moebrändi omanik Julia Heuer (37), umbes 25 000 elanikuga Saksa väikelinnast Rottweilist pärit naine, kes on viimased paar aastat ehitanud üles oma kaubamärki. 2019. aastal tõi ta oma väikse ja eksklusiivse tootmise Tallinna.

„Minu esimene kontakt Eestiga oli aastaid tagasi Taanis Kopenhaagenis, kus ma olin vahetusüliõpilane ja kus tutvusin Kris ­Lemsaluga, kes seal samuti Erasmuse stipendiumiga õppis. Saime sõpradeks,“ räägib Julia ühel soojal talveõhtul Mustamäel.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: