„Listen to me very carefully, I shall say this only once!“ hüüdis eelmisel nädalal Facebookis seal üliharva sõna võttev Vaiko Eplik. Ja jätkas: „Kuna Magnetic Band omal ajal kauamängivani ei jõudnud, on Rita Ray kohe ilmuv „Old Love Will Rust“ parim kodumaine sõuliplaat üldse. Muud nagu polnudki…“

Vägagi prominentne ja kaaluka sisuga kiiduavaldus artistile, kelle kohta Eesti muusikaregistris veel olulisi märgistusi pole. Kellest muusikaringkondades tasahilju vaimustusega räägitakse, aga kellest veel, olgem ausad, suurt midagi ei teata. Rita Ray? Kes ta on?

 

23aastane neiu, Põlvast pärit, kodanikunimega Kristi Raias. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli pop-jazz-laulu erialal ja praegu tudeerib jazz’i Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Esitleb sel nädalal – neljapäeval Tartus, reedel Tallinnas – oma esikplaati. Põgusa kohtumise järel hommikuses kohvikus jäi mul temast mulje kui inimesest, keda tõepoolest käivitavad sisemised loomingulised leegid ja kellel on küllaga isikupära ja karismat, et tema teekond siinses muusikas tuleks pikk ja põnev. Palju õnne meile kõigile, et väheasustatud territooriumil nagu Eesti soul nüüd selline tegelane on maandunud.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: