KANTRI­MUUSIKA PÄÄSTE­INGLID: Laur Joamets (pildil paremal) koos Sturgill Simpsoniga (vasakul) esinemas Nashville’is Ameerika tähtsaimal kantri- ja folkmuusika üritusel Americana Music Honors and Awards show. NYHETSBYRÅN/Scanpix

Laur Joamets elab kolmandat aastat Ameerika Ühendriikide kantripealinnas Nashville’is, Tennessee osariigis. „Ärkan umbes kella 10–12 vahel, siis ma lähen sõidan rattaga või talvel käin jõusaalis. Pärast seda söön hommikust, ja mõnikord mul on mingisugused proovid ja salvestused. Kui neid ei ole, siis ma tegelen muusika kuulamisega või pilli harjutamisega. Ja Nashville’is on põhimõtteliselt igal õhtul võimalik välja minna ja maailmatasemel muusikat kuulata,“ kirjeldas Laur oma igapäevaelu.

Laur sattus „kantrimuusika päästjaks“ nimetatud laulja, kitarristi ja helilooja Sturgill Simpsoni ansamblisse juhuste ahela kaudu. Ta on pärit Tartust ja läbinisti muusikalisest perekonnast ning sai kitarristiks nii muusikakoolis kui paljudes bändides mängides, sealhulgas „Eesti otsib superstaari“ saatebändis. Selline vara alanud muusikuelu vormis temast väga mitmekülgse kitarristi ja kui lisada loomupärane eriline süvenemisvõime, visadus ja lavaline cool, siis on staarimaterjal olemas.

Avalehele
0 Kommentaari