„Pealikuks peaksin saama mina,“ ütles Jack otsekohese ülbusega, „sest mina olen eeslaulja ja koorivanem. Ma võtan do-dieesi välja.“

Nii on kirjas William Goldingu „Kärbeste Jumalas“, kus kamp poisse satub asustamata saarele ja neil tekib vajadus valida endi seast pealik. Seda klassikaks kujunenud romaani on Netflixi värskest noorteseriaalist „The Society“ rääkivates lugudes palju mainitud. Sest ka seal jäävad noored omapäi ning mingisugusegi normaalse elurütmi ja korra tagamiseks on neilgi vaja endi seast juht leida. Kuidas nad aga üldse üksi jäid?

„The Society“ tegevus toimub väikses New Englandi linnakeses nimega West Ham, mida on teadmata põhjustel tabanud väljakannatamatu haisulaine. Keskkooliõpilased pakitakse kollastesse bussidesse, et sõita ekskursioonile Great Smoky mägede rahvusparki, kuni haisuprobleemile lahendus leitakse. Enne bussini jõudmist märkab üks poistekamp seinale soditud teksti „mene mene tekel upharsin“ – ja ega need Taanieli raamatust pärit sõnad midagi head tähendada ei saa.

Avalehele
1 Kommentaari
Loe veel: