Kui Robin Juhkental kõneles möödunud nädala Areenis, et: “Kindlasti ei tahaks ma praegu päris 60ndate kõlaga asja teha”, siis Kukla­chew & The Space Cats soovib nimme 60ndate kõlaga 60ndate asja teha. Aastaid nime all J-Stick tegutsenud ja hinnatud live-bänd – Misha Panfilov, Anton Piskarjov, Lenya Galaganov, Erki-Andres Nuut – armastavad asju 60ndatest sedavõrd, et jagavad sarnaselt ka armastust stereoefektide vastu: löökpillid vasakusse kõrvaauku, orel paremasse, näiteks.

Kosmosekassid sobivad imekenasti 60ndatest unelevate noorte muusikute üleilmsesse vandeseltsi. Nad tunnevad oma teemat läbi ja lõhki. Optimistlik ja reibas garage, beat, surf, psühh-pop, rautalanka jõnksleb nende masinast välja rõõmsa kergusega. Justkui õpikust. Nii kerge ja lõdva käega, et ligi 60 minuti ja 17 loo (nende hulgas ka instrumentaale) jooksul hakkavad mõned ideed hooletult korduma. Ja see kergus, elu jaatamine, muusika jaatamine, oma žanri jaatamine on albumil “Softy” peaosatäitja. Kuid bändil on ka säravaid ideid, südikaid lugusid, julgust ka tänapäeva tuppa lasta, mis teeb neist vahest parima kodumaise retrobändi.

Igas suures maailmalinnas peab vähemalt üks asja tõsiselt võttev ja korralikult pidusid käivitav 60ndate bänd olema. Tallinnal on see bänd olemas, ja heliplaadiga “Softy” ka dokumenteeritud, jõuaks nüüd linn ise järele. 8