KUMUSSE LASNAMÄELT: Pallasti sild (ülemisel fotol) ja selle lähiümbrus võiks Arhitekt Musta idee kohaselt olla kujundatud Kumu väligaleriiks. Loodava disaini keskmeks on tühjadest pildiraamidest koosnev sein, mille täidaks hooajaliselt kuraatori loodud ekspositsioon. Arhitekt Must
"Arhitekt Must" on …on Areeni rubriik, kus noored arhitektid Ott Alver, Alvin Järving, Mari Rass, Kaidi Põder, Ann Kristiin Entson ja Keiti Lige pakuvad ägedaid ja nutikaid lahendusi meie linnaruumi.

Tänavu veebruaris möödus Kumu avamisest 10 aastat, kuid üleriigilise tähtsusega arhitektuuriteose projekti loomisest on möödas juba 22 aastat. Aeg on otsa vaadata noore riigi sünnihetkel tehtud otsustele.

Projekti järgi paikneb Kumu Lasnamäe klindil, kuid on avatud Kadriorgu. See oli Kumu projekti puhul teadlik valik – otsustati, et kunstitempel sobib kõige paremini elitaarsesse Kadrioru parki, mille läbimine enne muuseumisse jõudmist viiks külastaja meeled kunstilainele. Ometi on külmal ja vihmasel aastaajal peaaegu kilomeetrise lõigu läbimine Kadrioru pargis tõeline katsumus, mis ei suurenda kuidagi muuseumi külastatavust. Projekteeritud lähenemisteekond on tore ideaal, kuid tänapäeval vajab kunstimuuseum paremat logistilist ja visuaalset seotust linnaga.

« Avalehele 0 Kommentaari