ABIELU LUGU: Filmi „Marriage Story“ peaosades teevad suure­­p­ä­rased rollid Scarlett Johansson ja Adam Driver, kes mõlemad nomineeriti Kuld­gloobusele ja kandi­dee­rivad kõigi eelduste kohaselt ka Oscarile. Foto: Wilson Webb/Netflix

Ei teagi, miks, aga jõulude ajal meeldib inimestele vaadata romantilisi filme. Armastusfilme ja romantilisi komöödiaid, sellist kergemat kraami, mis ajule liiga ei tee. Siin siis väike giid hooajakaubas orienteerumiseks.

Alustame vene filmist „Teine naine“, millega režissöör ja üks stsenaristidest Anna Parmas võitis tänavu Venemaa tähtsal festivalil Kinotavr mitu preemiat. Parmas on eesti juurtega ja elab siin. Paljud teavad teda kui ansambli Leningrad muusikavideote režissööri.

„Teine naine“ on iseenesest üsna vaadatav – see on korralikult tehtud ja ­kindlasti mitte nii labane kui enamik Vene turule mõeldud komöödiaid (kuigi nii selles kui paljudes teistes Vene filmides lokkav joomise fetišeerimine, mis on keskne ka Leningradi loomingus, vajaks omaette ­pikemat käsitlust). 

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: