---

Kooliseinte vahelt astuvad suurele lavale Katariina Kabel, Henrik Kalmet, Karl-Andreas Kalmet, Piret Krumm, Jane Kruus, Liis Lass, Pääru Oja, Märt Pius, Priit Pius, Kristiina-Hortensia Port, Maiken Schmidt, Priit Strandberg, Kaspar Velberg, Kristiina Jalasto, Auri Jürna, Diana Leesalu, Paavo Piik, Sander Pukk ja Ingel Undusk.

Skandaalse Peter Barnesi “Jumala Narride Vennaskond” valmib kursusejuhendaja Elmo Nüganeni käe all. Loo sündmused toimuvad 1348. aastal Prantsusmaal, Euroopat laastava katkulaine haripunktis. Õhtu jooksul astub lavale üle 40 tegelase – Linnateatri näitlejate ja üliõpilaste kehastuses.

“Naerda, kuigi põhjust oleks nutta. Pakkuda hingele rõõmu olukorras, mis on täis meeleheidet.” Selline on otsus, milleni jõuab “Jumala Narride Vennaskonna” peategelane, munk nimega Flote. Vastandudes katoliku kirikule, mis nimetab musta surma Jumala karistuseks inimkonna pattude eest ning manitseb kõiki kasinusele, karmusele ja meeleparandusele, väidab Flote: “Jumal vajab paabulinde, mitte ronki, säravaid tähti, mitte kurbi komeete, punaseid ninasid, mitte musta surma. Ta vajab rõõmu.” Keset üleüldist ahastust ja kaost paneb Flote kokku rändtrupi, et lunastada inimesi nalja ja naeruga ning vabastada neid hirmust, põlgamata halvaks ka kerjuseid, prostituute või leeprahaigeid.