Siin on nüüd selle suve kassahitt. Maailma esilinastusele järgnenud nädalavahetusel on “Tasujate” filmi teine osa “Utroni ajastu” (The Avengers: Age of Ultron, USA 2015; režissöör Joss Whedon) kogunud rekordarvu publikut ja vaevalt meiegi publik teistsugune on. Usun, et kes juba filmi näinud, ei ole pidanud pettuma. Ja kes veel ei ole, neile ütlen: tasub vaadata. Eriefekte on igatahes viimse kui penni eest.

Lugu on küll üsna trafaretne ja liigub turvalistes ja mitte liiga sügavates veresauna vetes või ehk vurab kindlaid nooremale publikule sobivaid rööpaid pidi, aga ulmemäruli sõpradele on see isegi ilma üllatavate stsenaariumipiruettideta nauditav. Tõenäoliselt jõuab ta tulevasel Oscarijagamisel eriefektide nominendiks ja võib vabalt ka preemia noppida, oleneb, millega tänavu veel üllatatakse.

Koomiksikangelased asuvad võitlusesse tehisintellektiga ning publiku silme all sünnib ka uus superkangelane - lausa nii kõva, et on väärt Thori vasarat liigutama. Kindlasti on tal roll ka järgnevais “Tasujate” filmides.

Film püsib siiski kenasti koos, sel on oma rütm ja atmosfäär, korralikult tehtud, nii et kui te just ei igatse suurt eepilist lugu, vaid soovitegi efektset mõnusat vaatemängu, siis seda saab kuhjaga.

Alates 1. maist kinodes üle Eesti