Mart Sander Foto: Renet Heinla
Neljast filmist kokku pandud valimikus löövad näitlejatena kaasa näiteks Jekaterina Novosjolova, Ain Mäeots, Väino Puura, Mart Müürisepp, Merle Palmiste, Kadri Rämmeld ja ka režissöör Mart Sander ise.

KOLMEKÜMNENDAD

Minu vaim toitub ahnelt kõigest, mis sellest ajast pärit on, eelkõige muidugi muusikast. Minu jaoks see periood ei vanane, ehkki elan selles juba oma kolmkümmend aastat. Päris välja ma sealt vist enam ei saagi.

ÕUDUS- JA ULMEFILMID

Igasugune võimalus sattuda teispoolsusesse või teisele planeedile on mulle tõeline nektar. Tõsi, enamik õudusfilme on päris nirud ja ilma mingi mõtteta. Aga iga kümnes toob endaga midagi uut ja sunnib vaatajat läbi elama asju, mis reaalselt toimudes paneksid meid kogu elu ümber hindama.

SURNUAIAD

Kuhu ma iganes lähen, üritan kolada mõnel vanal surnuaial. Loen võõraid nimesid ja aastaarve ja fantaseerin sinna juurde. Iga haud on nagu avamata raamat. Hiljuti leidsin ühest Eesti hüljatud kiriklast parunipoja, kes oli surnud oma 18. sünnipäeval. Kas see ei pane fantaasiat käima? Mis toimus?

LEMMIKLOOM

Mul on pärast üsna pikka pausi jälle kiisu ja lausa raske on uskuda, kuidas ma kümmekond aastat üldse ilma elasin. Mina toidan kassi, aga vähimagi kahtluseta toidab tema mind tohutu energiaga!