VAIMUKAS NAINE: Sarja peategelane on Miriam „Midge“ Maisel (Rachel Brosnahan), koduperenaine 1950ndate lõpu New Yorgis, kes osutub andekaks püstijalakoomikuks. Foto: Vida Press

New Yorgis elab enam kui miljon juudi päritolu inimest, mis teeb sellest Tel Avivi järel teise kõige suurema juudipopulatsiooniga linna maailmas. Seetõttu on New Yorgi juutide pärand tuntud üle maailma, ükskõik kas võtame Woody Alleni, Philip Rothi või Leonard Bernsteini loomingu. Natuke vähem tutvustatakse selles väljapaistvate juutide nimekirjas juudi-ameerika maffia käilakujusid, nagu Meyer Lansky või Bugsy Siegel, ning loomulikult peavad Nõmme Raadio, Jüri Lina ja teised vandenõulembesed inimesed olema tänulikud kõigile juudi päritolu pankuritele, kes neile igaveseks ajaks jututeemat annavad. Ühesõnaga – New Yorgi juudi kultuur on haruldaselt rikas, Iisraeli ja Euroopa juudi kultuurist üsna erinev ning pakub midagi kõigis valdkondades.

2017. aastal alustanud telesarja „The Marvelous Mrs. Maisel“ („­Võrratu proua Maisel“) enamik ­peategelasi on New Yorgi juudid. 

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: