„Milleks? Mida sa tahad meist?“ hüüab ­mulle ­Estoni Kohver klubi Hollywood rõdul üle lärmi, kui olin talle avaldanud palve, et sooviks millalgi tema bändist 5MIINUST artiklit tegema tulla. Ja lisab veel kõvema häälega: „Milleks sul seda vaja on? Sulle ei meeldi ju meie bänd!“

Ma jään endale kindlaks. Olgu mis on, aga 5MIINUST on kindlasti huvitav nähtus ja oluline bänd, tahaks ikkagi teiega rääkida.

Poolteist kuud hiljem, õhtul pool kümme alustan autosõitu Võsu poole. Autojuht Gunnar roolis, fotograaf Vallo tema kõrval ning mina ja ansambli liige Venelane tagaistmel. Meie vahel Tauno Kangro voolitud saksofoni mängiva naise kuju, mille 5MIINUST sai just Eesti Muusikaauhindadel auhinnaks. Nad valiti aasta ansambliks.

Kui oleme ööhakku ja haruldast lumesadu nautivast männimetsast õige suvilamaja üles leidnud, selgitab Venelane, et tavaliselt, kui neile keegi sinna majja külla tuleb, paluvad nad auto parkida vähemalt 50 meetrit ­eemale. Et fännid neid metsast üles ei leiaks. Aga see on suviti. Praegu on Võsu suvilatemännikus vaikne.


Avalehele
38 Kommentaari
Loe veel: