Järgmisel nädalal oleksid Saku Suurhallis pidanud toimuma kauaoodatud mängufilmi „Kalev“ võtted. Ekstaasis publik külg külje kõval huilgamas, higised jorsid palliplatsil lahingut pidamas. Selle asemel istub kogu filmimeeskond kodus ja ootab ärevalt uudiseid, millal ja kuidas võiks võtetega jätkata.

Allfilmi ja Ugri Filmi koostöös valmiv „Kalev“ on režissöör Ove ­Mustingu debüütfilm, mida produtseerivad Pille Rünk ja Maria Avdjuško. Draama keskmes on korvpallimeeskonna Kalev teekond laguneva Nõukogude Liidu viimaste meistrivõistluste võiduni 1991. aastal. Filmi peategelased on legendaarsed korvpallurid, kes tegutsevad segaste aegade tõmbetuultes – noormängija Gert Kullamäe, tulihingeline kapten Aivar Kuusmaa, peatreener Jaak Salumets jt. Filmis osalevate näitlejatena on seni mainitud Mait MalmsteniReimo SagoritPriit VõigemastiVeiko Porkaneni ja Kristjan Sarve.

Möödunud talvel õnnestus filmitegijatel ära teha viis võttepäeva. „Meie kevadine periood pidi alguse saama märtsi lõpus. Aprilli- ja maikuusse oli kokku plaanitud 18 võttepäeva, sealt edasi pidime jätkama juulis ja augustis. Võtete ettevalmistusega tegeleti 24 tundi ööpäevas. Šokk oli see loomulikult kõigile,“ ütleb produtsent Pille Rünk.

Avalehele
11 Kommentaari
Loe veel: