No võtsin uhiuue Animal Collective’i CD kilest välja, lasin oma mäkist sisse ja hakkasin kuulama. Siis guugeldasin nime ja palun väga, ei tule kuulamisest midagi välja, sest kogu album ka bändi kodulehel striimitav, videoalbumina. Sama lugu juhtus tegelikult ka eelmisel aastal, kui bänd tolle “päris” videoalbumi, “ODDSACi” DVD välja andis. “Centipede Hz-l” on kõik lood AC-le iseloomuliku mix-mash multimeediana veebis virvendamas ja helisemas. Psühhedeeliline elamusbänd on tagasi ja paistab, et ega nad väga seljataha ei vaata, sest neile meeldib muutuda ja areneda. AC loomuses on midagi erakordselt avalat. Nad kutsuvad ­avastama, ­uudistama ja katsetama. Nad on oluline bänd, ja oma eksperimentaalsuses vähemalt sama oluline kui näiteks Radiohead. Nad on sündinud, et teha seda, milleni My Bloody Valentine omal ajal ei jõudnud.

AC Mixcloudi lehelt saab ka sämpleid korjata ja neid omaenda miksidesse sulatada, sest parima miksi eest saavad fännid võibolla tasuta “Centipede Hz” vinüüli. Animaalne uus meedia võtab ja annab täiega rauaga. Nüüdisaegse ja ülimediaalsena. Animal Collective on nagu lasteaed täiskasvanutele. Mänguline, vallatlev ja hull. Nende muusikaline DNA sisaldab varast Pink Floydi, midagi Happy Mondaysi taolist ja post-steve-jobsi ajastu “kõik on võimalik” vaimus olmeutoopiat. Nad on psühhedeeliline tantsukas staadionitäiele linnahipidele.

Kui siiski vähemalt püüda väljuda sellest multimeedialasest trans-app-popist ja keskenduda vaid muusikale, leian albumilt vaid mõne päris lugu meenutava pala. Lugu “New Town Burnout” on ehk see kõige ilusam ja nakkavam. Bändi ohjeldamatu totaal­suseiha sunnib neid oma pöörasusele lõivu maksma. Parimail hetkil on AC lõbus ja üllatuslik, ent nigelamatel pealetükkiv ja ajuvabalt peru. Uus Animal Collective on lärmakas ja isegi raske kuulamine. “Centipede Hz” on tumedam, mürasem, tihedam, raskem kui eelmine, “Merriwaether Post Pavilion”. Seal, selles virvendavas ilmolematuses peab riided seljast viskama, unustama oma nime, ütlema lahti kodakondsusest ja uuesti sündima. Ahvatlev, aga kas peab, tahaks küsida. 7/10