Kuuldes kokkuvõtet, et tegu on 11. septembri sündmustest kõneleva telesarjaga, võib silme ette kangastuda pisaraid kiskuv paatoslik sari vapratest tuletõrjujatest, süütutest ohvritest või neljanda lennuki sihtmärgini jõudmist takistanud United Airlinesi lend 93 ennast­ohverdavatest reisijatest. Suurt midagi sellist aga ekraanil üldse ei näe ning see on üks põhjus, miks „Looming Tower“ on keskmisest erilisem sari.

„Looming Tower“ (tõlkes „Terendavad tornid“ vms) põhineb New Yorkeri ajakirjaniku Lawrence Wrigh­ti samanimelisel raamatul, mis 2007. aastal pälvis aimekirjanduse Pulitzeri. Raamat keskendub sellele, kuidas al-Qaida tekkis, kuidas uurisid tema tegevust USA jõu- ning luureametid ning kuidas nende suutmatus omavahel koostööd teha viis kõigile teada sündmusteni.

Telesarjas on sündmusi muidugi muudetud ajalootunni asemel inimesekesksemaks ning kaks võtmeisikut on FBI juhtiv eriagent John. P. O’Neill ning liibanoni päritolu FBI agent Ali Soufan, kes on üks väheseid araabia keelt kõnelda oskavaid töötajaid tohutus süsteemis.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: