„Ma ei ole kunagi varem rääkinud, sest ma armastan väga privaatsust. Ja ma arvan, et Subbist räägivad tema pildid ikka kõige võimsamalt. Veidi kummaline tunne on, et see mees, kellega 20 aastat õhtusöögilauas istutud ja teleka ees koos seriaali vaadatud, on praegu üldiseks kõneaineks,“ räägib Suusi Soluna, kui temaga maikuu viimasel päeval Vabaduse väljakul kohtume.

Suusi on Olev Subbi elukaaslase Marju Tähe tütar. Tema ema ja Subbi kohtusid 1960. aastate lõpus, järgmisel kümnendil sai neist paar ja nad jäid kokku kuni Subbi surmani 2013. aastal. Kui ka Marju Täht viis aastat hiljem meie seast lahkus, sai Suusi Solunast Olev Subbi pärija.

Tema kogus on umbes 40 teost, millest paljusid pole laiem avalikkus kunagi näinud. „Emal ja Subbil, just nii me teda kutsusime, oli üksteisest lugupidav, hooliv suhe kõik need aastad. Visiitabielu, kus Subbi asjad olid tema ateljees, aga õhtuti tuli ta meile, hoidis nende suhte ilmselt värske. Subbi on kindlasti minu arengut kõige enam mõjutanud inimene,“ räägib Suusi.

Avalehele
33 Kommentaari
Loe veel: