Kõik teavad Laura Linneyt. Nad ei pruugi teada, et nad teda teavad, aga nad teavad. „Mõned tunnevad mind üksnes teatrilavalt, teised filmidest ja ainult filmidest, kolmandad telest. Inimesed teavad mind eri kohtadest ja ma olen selle mitmekesisuse üle rõõmus,“ ütles filmidest „Trumani show“ ja „Armastus on see…“ tuntud näitleja, kui me kohtusime.

Aastal 1993 valiti Linney mängima Armistead Maupini romaanide põhjal valmivasse teleseriaali „Linna lood“. Ta asus seal kehastama Mary Ann Singletoni, Ohiost pärit neiut („Heteroseksuaalset valget tüdrukut,“ selgitab ta. „Alati heteroseksuaalset valget tüdrukut“), kes otsustab minna San Franciscosse ja hakkab seal peagi oma pentsikute ning vabameelsete uute tuttavate mõjul tiibu sirutama. Vahepealsete aastate jooksul on valminud ka „Veel linna lugusid“ („More Tales of the City“, 1998), „Linna lood lähevad edasi“ („Further Tales of the City“, 2001) ning jätkusari „Linna lood“ (2019), mis on nüüd Netflixis üleval. Kõik hooajad on saadaval süümepiinavabaks eriolukorra-aegseks binge-ralliks.


„See sari on üks mu kõigi aegade lemmiktöödest,“ teatab Linney mulle kõhklematult. „Tänu „Linna lugudele“ avanesin ma omal ajal nii tele kui filmi jaoks ja ilma selle sarjata oleks mu karjäär hoopis teistsuguseks kujunenud. Ja pean mainima, et kirjanik Armistead Maupin on üks paremaid inimesi, keda ma tunnen.“


Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: