Evelyn Ervin

Sigue Sigue Fabrique veab oma plaadifirmat Robodada Records. Oma leibli all manipuleerib ta digitaalsete helifailidega, luubib, lõhub ja nihestab popmuusikat, teeb kõike, mis pähe tuleb, ja ärgitab teisigi seda tegema. Fabrique’i DJ setid ja remiksid ei tunnista mingeid stiili- ega sündsuse piire. Möödunud laupäeval Kultuuritehase Festivali üritusel “Odessa Pop meets HUH” esines Fabrique’i, Kiwa Noidi ja Mihkel Kleisi estraadiklassika elementidega flirtiv liveprojekt ????. Oli tõesti glamuurne. Nüüd räägib Fabrique, kui glamuurne on tema igapäevaelu. Läbi muusika, muidugi.

Milline lugu on parim

... hommikune ärataja?


Via Whore’i “Via Whore”. Kui ma ei ole pärast seda ärkvel, siis olen ilmselt surnud ning võiksime liikuda sujuvalt eelviimase küsimuse juurde.

... mille sa just oled avastanud?


Ansambel Sex Drive, mis on siiani esinenud ainult laivis.

... on parim peolugu?


Kuna head peomuusikat on NII palju, siis olen selliseid “lugusid” üles ehitanud mashup-meetodil Plixid – “Questions” vs Qba – “Technoid Wobble” (progresseeruvalt), edasi lõik Pets On Prozaci “Moving Manist”, vahele Fat Truckersi “Ron Is Back” intro viimase kiiruse peal ja lõppu 1-800-Zombie “That Lady Is A Bush”. Samas teadvustan endale, et paljud ei suuda nii palju infot nelja minuti jooksul vastu võtta ja see võib tekitada ajus lühise, mis keelab neil tantsimast. Kõik, kes ei tantsi, on vägistajad. Mis on muideks rootsi elektrohopparite bändi “Maskinen” loo pealkiri.

... duši all kaasalaulmiseks?


Mul jookseb juba aastaid vannitoast internetti live-striim, mis mängib eetrikontrolliks ka sedasama asja kõlaritest. Hetkel tuleb sealt maailmamuusikat.

... mis toob pisara palgele?


Mingid indibändid. Eks ole ju tore Morrissey saatel kusagil saalinurgas õndsalt pihku nutta.

Kuna mul tegelikult selle peale ei tule (sry, Raul, Siim jt, minus lihtsalt puudub inimlikule hingevalule reageeriv sond), siis tuleks abiks võtta Severed Headsi “A Million Angels”, Aphex Twini “Analogue Bubblebath 1” või Boards Of Canada “June 9th”, mis kõlavad oma kaunis elektroonilises vaakumis niivõrd kurvalt, et tahaksin nutta elavhõbedast pisaraid.

Una Bomba “Athletes Of Sun” sobiks ka, kui selles sisalduvaid kitarri- ja vokaalilõike käsitleda sampleris tekkinud error-impulssidena, mis sattusid juhuslikult mikserpuldi avatud kanalile.

... uinutaja?


Tibude siutsumine, kui sa lamad hämara ruumi põrandal suletud silmadega ning nad ümber su pea siblivad. See on üks võimalus avada uks teadvusel oleku ja uneseisundi vahelisse lõpmatusse (thnx MoKs for this beautiful experience!).

... mida kõik võiksid kuulata?


Oma vere kohin ja südamelöögid läbi sisekõrva, mida hakkad kuulma umbes 15–30 minuti jooksul pärast totaalses vaikuses viibimist. Käisin kunagi helirežii õpingute käigus Yleisradio summutatud “teokarbis”, kummastav ja mõneti rõhuv kogemus – inimese kõrvale ei ole totaalne vaikus absoluutselt sobiv.

... mis kellelegi teisele ei meeldi?


See lugu, kus mikrofon läheb “vilistama”. Tavaliselt kaua ei jaksata kuulata, aga heal ajal serveeritult annab peole õige särtsu.

... mis sobiks su matustele?


Mus tlaste bänd. 225+ BPM. Loppis puhkpillidega.

Millist lugu sa vihkad / ei salli?


Kui ma siia mõne loo nimetaksin, tekiks mul kihk sellest totaalselt sõge remiks teha ning see kujuneks selliseks, et mul tuleks ilmselt oma sõnu süüa. Isegi kui me räägime Celine Dionist.