ISATAPU JA JUMAL­DAMISE VAHEL: isa Logani (Brian Cox) ja poeg Kendalli (Jeremy Strong) loomulik seisund on kriis. Foto: HBO

Klassikalise kultuurikihi referentse leiab teisigi. Sophoklese tragöödia „Kuningas Oidipus“, õigemini Freudi käsitlus sellest, toob sisse ka isatapu, emakepi ja muude oidipaalsete elementidega žongleerimise.

„Pärijatel“ on ühisjooni romaanikirjanduses 20. sajandil ilma teinud peresaagadega, nagu Thomas Manni „Buddenbrookid“ või Evelyn Waugh’ „Tagasi Bridesheadi“. Teisalt aga parodeerib sari 80ndate ülipopulaarsete seebiseriaalide „Dallase“, „Dünastia“ või „Falcon Cresti“ elulaadi.

„Pärijate“ keskmes on meedia­impeeriumi Waystar Royco asutaja, self-made man Logan Roy ja tema suguvõsa. Royde referentsiks pakutakse tihti meediamogul Rupert Murdochi perekonna elu ja tegemisi. On stseene, mis üks-ühele kopeerivad lõike selle tabloidikunni elust. Näiteks Rupert Murdoch koos pojaga kongressi ees tunnistusi andmas versus „Successioni“ Logan Roy poeg Kendalliga kongressi ees.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: