Sel nädalavahetusel peab Nava talu peremees Jaak Kõdar (70) viiendat korda oma talu maadel Mulgi Kultuuri Festivali. Nava talu asub Karksi vallas, Lilli külas Viljandimaal ning mõne aastaga on algselt talu 140. vabaks ostmise aastapäevale pühendatud perepeost kasvanud välja tuhande osalejaga tõsiselt võetav kultuuriüritus "Nava Lava".

Jaak Kõdar on talufestivali peakorraldaja algusest otsani. “Kõik tuleb ise teha: alates näitemängude kirjutamisest kuni väljakäigu tühjaks vedamiseni,” ütleb ta.

7. juulil juubelit tähistanud Jaak Kõdari elupendel on löönud väga kõva hooga: ta on olnud mehaanikainsener, telediktor, Johannes Hindi alluvana vangi pandud, siis aegade muutudes süütuks tunnistatud, edukas puiduseadmete eksportija ja nüüd mulgi kultuuri jõuline arendaja.

Kolm päeva kestval festivalil töötavad korvipunumise-, keele-, pillimängukammer, esiettekandele tulevad Jaak Kõdari näitemäng “Rauksi talu lugu” ja luuleraamatu esitlus “Madallend üle maakrea”. Palju tähelepanu pööratakse mulgi köögile: külalisi toidetakse mulgi pudru, mulgi korpide, kama ja kisselliga.

“Minu põhimõte on see, et kui pidu pole sinus eneses, siiis pole seda kuskil, “ ütleb Jaak ja lisab, et ise ta “peohull pole, aga mulle meeldib teha ja korraldada.”