Tuntud lastekirjaniku ja illustraatori Piret Raua uus täiskasvanutele mõeldud romaan „Verihurmade aed“ jõuab lähitulevikus lugejateni. Sel puhul vestles temaga Priit Hõbemägi.

Piret Raud (48) on üks Eesti armastatumaid ja viljakamaid lastekirjanikke ja illustraatoreid, kes on avaldanud ligi kakskümmend lasteraamatut ning saanud oma raamatute ja illustratsioonide eest hulga auhindu nii kodu- kui välismaalt. 2018. aastal avaldas ta täiskasvanutele mõeldud romaani „Initsiaal purjeka ja papagoiga“, milles käsitles kunstniku loomevabaduse ja argielu vahekorda. Peagi jõuab lugejateni tema uus romaan „Verihurmade aed“ (kirjastus Tänapäev), mille tegevus toimub väljamõeldud naisteajakirja Emme toimetuses ja selle ümber. Uus romaan vaatleb meedia toimimist, eelarvamusi, loomevabadust, armastust ja inimeste elusaatusi, milles kõige olulisem on vajadus jääda inimlikuks ja positiivseks.

2015. aastal ütlesid ühes intervjuus, et sind ei loksuta, kui sa täiskasvanutele ei kirjuta. Nüüd ilmus sul juba teine täiskasvanutele mõeldud romaan. Mis siis vahepeal juhtus?

Tegelikult on nii, et viimane pikem raamat, mis ma lastele kirjutasin, oli „Kõik minu sugulased“ (2017). Tekkis tunne, et ma sellest paremat enam ei kirjuta, ei olnud ka tõuget või sundi kirjutada sellest veel parem raamat. Tundus, et kui nüüd midagi veel kirjutan, siis tuleb enesekordamine, et vajan pausi. Üldiselt täidan oma pausid illustreerimisega, aga seekord ma tahtsin kirjutada ja teha seda teistmoodi.

Minule tundus suure sammuna täiskasvanute kirjanduse poole juba sinu raamat „Lugu Sandrist, Murist, tillukesest emmest ja nähtamatust Akslist“ (2015).

Ka see ning „Kõik minu sugulased“ samuti. Enda meelest on mul ka lasteraamatutes mitu tasandit – üks kõnetab last ja teine täiskasvanuid. Neis kahes viimases raamatus tajusin, et täiskasvanutki kõnetav tasand võtab endale aina suurema osa.


Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: