Puhkuse lõpp, uue tööaasta algus – justkui uue aasta algus. Jõudu on kogunenud üksjagu ja on paras aeg end eelseisvaks uueks elukvaliteediks kohendada. Et töötada korralikumalt, et elada süvenenumalt, et elada tervislikumalt. Ning just tervislikkuse buustimisega muutub paremaks ka kõik muu. Väga hea mõte oleks jätta sinnapaika alkoholi pruukimine. Ei mingit tipsutamist ega trimpamist enam. Raiskab aega, raiskab mõistust ja tervist. Aitab. Kõik.

Aga oot-oot… Üks moment!

Ega päris alkoholivaba dieet nüüd ka kõige tervislikum pole. Stress on üks hiiliv ja salakaval tervise rikkuja, väga tige asi. Olen kuulnud ja lugenud, et klaas-kaks punast veini päevas aitab stressitaluvust üleval hoida. Lisaks on südamele ja vereringele hea. Ühesõnaga, let’s go – kull-kull-kull-kull!

Mis ma veel olen lugenud. Tunnike pärast füüsilist pingutust – ja füüsilist pingutust on uues kvaliteetsemas elus regulaarselt vaja – on väga hea võtta pudel-kaks tumedat õlut. Aitab kiiremini taastuda ja annab priske koguse antioksüdante! Nii et ma lähen nüüd kappi ja haaran sealt käsitööõllemeistrite mesimagusad rüüped – ühe kohviporteri, ühe musta IPA, mõlemad about 10 volli. Guud. Tunnen jõulist taastumist! Ja kui ma siin juba olen, siis – humal, vaat humal on tasemel taim, sest temas leidub polüfenoole, mis on abiks kolesteroolitaseme alandamisel, vähi vastu võitlemisel ja mis tapavad viiruseid. Niisiis ma libistaks kohe ka ühe suure humalasisaldusega topelt-IPA sisse. Aaaah, life!

Avalehele
1 Kommentaari
Loe veel: