Simian Mobile Disco on muusika­areenil olnud juba hea mitu aastat, eelmine album tuli 2007.

Seal oli lugu “I Believe”, mille video, üles võetud oletatavas Rumeenia maakolkas, oli sümpaatselt “realistlik”. Metallhambaga kiilakas, klassikalistes turu-dressides kutt laulab autokapotilt. Video režissöör oli noormees nimega Romain Gavras, kes tegi ka Justice’i loole “Stress” efektse dokumentalistika võtmes video, kujutades Pariisi äärelinnade kalbasse. Romain on ühtlasi tuntud kreeka-prantsuse réalisateur’i Costa-Gavrase poeg, vanameistrit tuntakse ennekõike kaasahaaravate poliitiliste põnevusfilmide kaudu. Aga mitte perekond Gavrastest ei ole me kogunenud rääkima.

Simian Mobile Disco vahest parimaks tööks pean ma nende remiksi Hollywoodi klubiski esinenud The Klaxonsi palast “Magick”. Väga tugev sooritus kategooriast tantsumuusika. Väheste häälekatkendite ja vilistamiste kaasabil üles ehitatud klubihitt. “Magick” on sõna “magic” alternatiivne kirjapilt, mille võttis kasutusele 20. sajandi alguse briti okultist Aleister Crowley. See aga annab niigi seksikale muusikale deemonlikku vürtsikust juurdegi.

Ja eks ole väike patumekk ka SMD uue plaadi pealkirjas “Ajutine nauding”. See võib olla ju narkojoove, litsimaja külastamine, kõrge ühiskondlik positsioon, miks mitte. Või millest peaks rääkima lood pealkirjadega “Bad Blood” ja “Ambulance”, “Cream Dream”, “Cruel Intensions”, no kuulge. Nii nagu ühiskond on võileib, kus mitmeid kihte, nii on ka SMD plaat eklektiline ja teatud lood sobivad kindlatele ühiskonnakihtidele paremini kui teistele. Poissmeestele meeldib karmima laksuga techno’m lugu, näitsikud lähevad leili natuke vaiksema, aga seda seksikama gruuvi peale. Simian Mobile Disco uut plaati jagub kõigile, aga nad peavad ühinema ühe nimetaja alla, näiteks kõik kodanikud ja mitte-kodanikud, kellel on peas mõrad ja kelle mälu on AJUTINE – that’s your shit. Naljaga pooleks. 4