Henry Kõrvits Rene Suurkaev / Epll)

Varem Saku Õlletehase Saku Rocki brändi tootejuhina ja klubi Korter tegevjuhina töötanud Kõrvits jõuab ka R2 eetrisse ja teeb muusikat ansamblitega A-Rühm ja Toe Tag ning korraldab ka hiphop-festivali.

Mõte

Viimane paradiis, viimane oaas, viimane pelgupaik – need on loodussaadete alapealkirjad. Iga sekund hävib inimtegevuse tagajärjel jalgpalliväljaku suurune ala metsa. Tsivilisatsioon, sellisel kujul, on kahjuks feilinud. Kas me suudame veel midagi teha, pöörduda tagasi ja leida sünteetika, raha ja nafta vahelt üles tõelised väärtused? Mõtle!

Kino

Aastaid tagasi levis Youtube’is lühifilm kuuest stoilisest trummarist, kes koera kakatama läinud vanapaari korterisse tungisid ja nende korterisisustuse üheks suureks trummikomplektiks muutsid. “Müramuusika” on hetkel kino Artises jooksev täispikk film samadest muusikaterroristidest. Üli­inspireeriv Rootsi-Prantsuse action-komöödia. Rütmikas vitamiinipauk!

Raamat

Lugesin korra uuesti läbi Wu Tangi juhtfiguuri RZA raamatu “Tao of the Wu”, mis annab ülevaate sellest, kuidas on seotud omavahel islam, matemaatika, male, hiphop, droogid, konfutsianism jne. Wu muusika ei ole tühipaljas allegooria, vaid väga peenelt käsitletud filosoofia. See peaks olema kohustuslik igale inimesele, kes korra viitsinud hiphoppi kuulata! Shaolin!

Arhitektuur

Taasavastasin enda jaoks Linnahalli – milline groteskne ehitis ja millises kohas. Kuigi ta on ikkagi suht mausoleumlik jõledus, siis “pimp the hall” tulemus oleks Laulupeo vääriline. Välismaa füürihundid, lükake see asi käima. Kui ideedest puudus on, siis pöörduge minu poole! Karisma!

Muusika

Ainult üks nimi – Rebecca Black. Ligi 90 miljonit vaatamist Youtube’is. Eriti lahedad on death metal ja üks dubstep’i versioon tema hitist “Friday”. Ja ma väga loodan, et ta ühel päeval tuleb avalikkuse ette ja ütleb: “Fuck, te inimesed olete ikka lambad – ühe käega näitate mulle keskmist sõrme, teisega klikite mu ­videol. Thanx! Sel ajal, kui teie veel ikka oma arvuti taga olete, lesin mina Seišellidel, kaisus hiidpanda pojad, ja rüüpan igal hommikul suure tassi Kopi Luwaki!”


TOIDUBLOGI

... on Areeni uus rubriik, kus kultuuriloojad, -toojad ja -tarbijad kõnelevad sellest , mis nende vaimu toidab.