Tallinna Õpetajate Majas pidi uksed sulgema galerii Raatus, mis alustas “Tokko & Arraku” nime all kümne aasta eest.  
Oli hiliskevad 1991, kui lõppev sovetiaeg varakapitalismile teatepulka vastumeelselt üle andis.Oli firmade asutamise aeg, iga endast lugupidav kodanik pidi olema kas mõne aktsiaseltsi või ühisettevõtte omanik või vähemalt osanik. Selleks ajaks olime koos Jaan Arrakuga loonud ASi Tokko & Arrak. Meid  innustas tegutsema eelmiste aastate kunstituru kuum seis ja ostujõuliste huviliste madal maitse – midagi oli vaja ette võtta. Hakatuseks sai korraldatud  Sinises Paviljonis “Suur Eesti Kunstinäitus 1991“. Osales kogu tolleaegne kunstnike eliit ja eksponeeriti üle 400 töö. Kogumi kujundasid ikoonid ise: Jüri Arrak ja Andres Tolts. Nad tegid seda, teades, et midagi taolist ei ole Eestis veel sündinud. Selle ürituse külastajate hulgas oli ka Ann Mikiver, kes pakkus meile võimalust asutada päris oma galerii Tallinna Õpetajate Majas. Süttisime kergesti.
Alustasime sügisel remonti ja veebruaris 1992 avasime galerii Tokko & Arrak Raekoja plats 14. Kuraatoriks sai loomulikult Ann, kellel oli hea kogemuste- ja suhetepagas.
 Esimene näitus oli seganäitus, kus olid väljas Arraku, Lapini, Toltsi, Vintide, Mudisti jt tööd. Seega kujunes alguseks võimas akord (nagu ka nüüd Raatuse lõpunäitusel). Edasi  jätkasime personaalnäitustega, keskmiselt iga kahe nädala tagant vahetus autor. Peagi hakkasime välja andma galeriinimelist kunstipreemiat, mida määrati neljal aastal meie kõige silmapaistvamale esinejale. Valiku tegemisel aitas suuresti kaasa Harry Liivrand, kes galerii igapäevatöös aktiivselt osales. Raatus tegi hiljem viljakat koostööd näiteks Mari Sobolevi, Rainer Vilumaa ja Rael Arteliga. 
Vaheldumisi tuntud meistritega said võimaluse esineda noored ja rohelised autorid.
Neist on tänaseks sirgunud elujõuline loovkond. Mõned nimed toonastest uudistulijatest: Krista ja Ionel Lehari, Lilian Mosolainen, Kersti Pukk, Juss Piho, Tiina Reinsalu, Heigo Jelle, Simson Seakülast, Vano Allsalu, Jüri Mildeberg, Andrus Rõuk, Marko Mäetamm, Navitrolla, Sven Saag, Peeter Allik, Ilmar Kruusamäe, Reiu Tüür, Albert Gulk, Priit Pangsepp jpt.
Teisipäeval, 26. märtsil 2002 kandsin Õpetajate Majast välja meie galerii tunnusplagu. Üks lõpp on millegi uue algus.