Tõnis Mägi oma kodu juures Anni Õnneleid

Tõnis Mägi loodud ja lauldud „Koit“ oli ja on laulva revolutsiooni mitteametlik hümn. Sajad tuhanded inimesed mäletavad külmavärinaid, mis neil mööda selga alla jooksid, kui Tõnis Mägi prožektorite valguses kogu hingest laulis: „On koit! Kuninglik loit! Valguse võit äratab maa!“ See laul oli ja on Eesti taasiseseisvumise sümbol. Tõnis Mägi ise on tõmbunud vaikusesse ja elab väikeses maalilises kohakeses Lõuna-Eestis. Ta jalutab karges looduses, vaatab iseendasse, mõtleb ja loob muusikat. Temaga kohtumiseks sõitsin Tartusse, kus vestlesime ülikooli kohvikus.

Kuulsin, et kavatsed ­vinüülplaadi välja anda. Miks? Öeldakse ju, et kui tahad, et su muusika kellenigi ei jõuaks, siis tee vinüül!

Head tuttavad andsid mulle nõu anda uuesti välja plaat „Siirius“ (2003). Hea mõte, kuid seekord otsustasin teha vinüülplaadi, LP. Uue kujunduse tellisin Margus ­TõnnoviltLauri Liivak tegi vinüüli masteri ja plaat läks juba pressimisele.

Mõnikord näed, et plaadid või laulud on ajale jalgu jäänud, aga „Siiriuse“ puhul vähemalt mina seda ei adu. Ka minu viimase CD „Tundmatu Mägi“ peal, mis on kogumik minu tundmatutest lugudest (hakkab nende sõnade peale naerma), on „Siiriuselt“ võetud laulud. Kui veel „Tundmatu Mägi“ CDst rääkida, siis võiks öelda, et sellel esinev ansambel 777 on paljude jaoks kindlasti üllatus. Ja sellepärast sai plaadile ka kaks laulu sellelt bändilt.

Sa elad ja tegutsed nüüd Tartu kandis.

Elan tegelikult Peedul ja vaikust seal jätkub. Rong sõidab aeg-ajalt mööda, aga muidu on vapustav koht. Hea on ringi liikuda, ja mets on lähedal. Kuid ausalt öelda, ega neid jalutamisi nii tihti ka ei ole – laiskus! 


Avalehele
33 Kommentaari
Loe veel: