Aina sagedamini juhtub, et muusika demokratiseerumisele tuleb vaimustunult aplodeerida, nagu teeb väike laps, kes on punasele maasikaväljale sattunud. See, et muusikategemiseks tarvilikud vahendid on odavad ja koos arvutiga kodus igalühel, et salvestamiseks ei pea ilmtingimata stuudiosse minema, et enam ei kehti “õige, hea ja korraliku saundi” paindumatud eeldused, on kogu ilma magamistubadest, köökidest ja puukuuridest välja tarinud aina paisuva koguse (noori ja) andekaid noodivõlureid. Ka filter töötab ju korralikult. Selle eest hoolitsevad inimesed, kes ohverdavad oma päevad myspace-kontodel nuuskimiseks, et pulbitsevast ookeanist plaadifirma või blogi tarvis mõni uus uhke pärl avastada.

Pisike plaadifirma Carpark on South-Carolinast peale võtnud graafilise disaineri diplomiga 23aastase Chaz Bundicku. Käesoleva aasta lõpuks – mille jooksul lubab Chaz üllitada kaks Toro Y Moi albumit ja anda välja tantsumuusikat nime all Les Sins – on ta kahtlemata juba mõne suurema plaadimärgi hingekirjas. Teatud viisil on “Causers of This” väga-2009-plaat. Sest et sobitub imehästi kõigi läinud aastal pinnale ujunud futupoppi kaldu chillwave-sarja artistidega (Memory Tapes, Washed Out, Nite Jewel, Neon Indian). Loodetavasti oleme hetkel siiski lihtsalt millegi väga ilusa hoovõtu tunnistajateks.

Ilmsüütus seisus, kus teda ei takista raamid ega ootused, on Chaz valanud üheks muusikaks kõik, mis talle vähegi meeldib. Tema ülimeloodilises ambient-pudrus saavad kokku indiepopi unelemine ja uimasus, kontuursete meloodiate kirg 80ndatest, kirev udu ja vinin, J Dilla tagurpidi rütmid, R’n’B, lo-fi ja house. Ning see kõik hoiab kenasti koos. Nagu värviline kokteil, mis suus mullitades pidevalt maitset muudab, kuid jääb põhiolemuselt samaks. Magusaks ja mõrkjaks. 9