Kõvakaanelise ja õhukese raamatu tutvustus ütleb, et see “kuulub 10–14-aastastele noortele mõeldud teabesarja “Colourful World”, mis tutvustab “maailma riike, nende loodust ja kultuuri, ajalugu ja poliitilist süsteemi, tähtsamaid linnu ning vaatamisväärsusi” ning on mõeldud õppevahendiks. Venemaa ajalugu jookseb üle lehekülgede kiirluubis – Volga jõgi, Ivan Julm, Nõukogude periood, sarafan, samovar, pelmeenid, borš ja matrjoška. Aga kus on trikk? Selleks tuleb raamat hoolega läbi lugeda. Ja kahekümne üheksandal leheküljel, Venemaa ajaloo kronoloogias see ongi – või õigemini – ei ole. Ära on märgitud Saksamaa kallaletung Venemaale, Stalingradi lahingu aastapäev ja järgmine daatum on juba Stalini surm 1953. aastal.

Kronoloogiast on puudu Kremli ideoloogilise vundamendi nurgakivi, sisuliselt ainus Venemaa “pehme jõu” positiivne argument – natsi-Saksamaa üle saavutatud võidu kuupäev. See ei ole juhus.

Peale eesti keele on raamat avaldatud ka rootsi, soome ja vene keeles. Samas sarjas on ilmunud veel viis raamatut eri riikidest.