Valter Ojakäärule kuulub auväärne koht eesti muusika ajaloos. Aastakümneid on Ojakäär tutvustanud levi- ja džässmusikat nii ajakirjanduses, raadios kui televisioonis. Ojakäär oli ka esimene, kes püüdis tollasi ENSV elanikke valgustada eelpoolnimetatud muusikastiilide ajaloo ja kujunemise koha pealt. Raamatud „Džässmuusika" ja „Popmuusikast" on tänini kõrges hinnas. Iseseisvusajal on Ojakäär kolmel korral käsitlenud erinevaid perioode eesti enda popmuusika minevikust. Sari „Eesti levimuusika ajaloost" hõlmab seni teoseid „Vaibunud viiside kaja", mis kajastab vahemiku 19. sajandi lõpust II maailmasõjani, „Omad viisid võõras väes", käsitlemas aastaid 1940-1945 ning „Sirp ja saksofon", mis keskendub peamiselt sõjajärgsele perioodile, lisaks ka paljude muusikute saatusele hilisema ajani. Hetkel on Ojakäärul koostamisel sarja neljas teos.

Valter Ojakääru seostatakse muidugi ka Eesti Raadio džäss- ja estraadiorkestriga, kus vanameister esimese altsaksofonistina mängis kuni 1970. aasta lõpuni. Paljud Ojakääru möödunud sajandi keskel ja teisel poolel kirjutatud laulud on tänini elujõulised, leides pidevalt uusi seadeid tänaste esitajate poolt. Fenomenaalselt on juba aastakümneid Vikerraadio eetris Ojakääru saade „Helisev Kroonika"

Väärikale sünnipäevalisele kohaselt on esinejate nimekiri pikk. Alates Estonian Dream Big Bandist, Raivo Tafenaust ja Tallinna Linnateatri näitlejatest kuni Üle-eestilise Noorte Sümfooniaorkestri, Kiigelaulukuuiku ja Ivo Linnani välja. Dirigentideks Jüri-Ruut Kangur ja Jüri Leiten. Õhtut hakkab juhtima Olav Ehala. Lustakat pidu kannab otseülekandena üle Vikerraadio ja 9. märtsil näitab salvestust Eesti Televisioon. Raadiomaja galeriis on fotonäitus Valter Ojakääru rikkast elust. Palju õnne!