Viimased kakskümmend aastat on Raivo elanud Koplis ühiselamus, kuhu isa ostis talle toakese kahetoalisest ühiskorterist. Raivo on kogu elu elanud üksi, tal pole lapsi ega elukaaslast. Ehkki ta on vaid põhikooliharidusega ja lugu pidanud nii suitsust kui napsust, on ta kogu elu iseseisvalt hakkama saanud. Alati tööl käinud – peamiselt teinud ehituses lihttöid, hiljem pannud eri poodides kaupa riiulitele. Oma pisikest kodu on ta alati korras hoidnud.

Möödunud aastal avastati Raivol viimases staadiumis suuneeluvähk. Tänavu aasta alguses sai ta kiiritusravi ja võitles raske kopsupõletikuga. Viimases töökohas, kaupluses, töötas Raivo ka veel siis, kui sai süüa üksnes gastrostoomi ehk kõhtu paigutatud toru abil.

Kui eakas isa koos abikaasaga tuleb teda Hiiule haiglasse vaatama, ajab Raivo end voodist üles ja teeb nendega rõdul väikese jalatuskäigu. Ta loodab varsti koju saada. Ta tundub lähedastele lootusrikas. Ühe külaskäigu ajal saabub Raivo mobiiltelefoni piiksuv teade Bigbankilt: maksa võlg ära!

***

Tahad olla kursis Ekspressi lugudega? Laadi alla ka äpp. Vaata SIIA

***