Vene sõjablogijate seas levis info, et ühest küljest ollakse tehasest vähem kui kilomeetri kaugusel, teisest küljest aga enam kui viie kilomeetri kaugusel. Seega: suhteliselt kaugel.

Ukraina teatas, et venelased on Avdijivkat rünnates kaotanud vähemalt 5000 võitlejat. Ukrainlastegi jaoks on lahingud kaotusterohked, kuigi täpseid arve me ei tea. Ilmselt jõuavad ukrainlased varsti taas küsimuseni: millal on käes kriitiline moment, kus vene armee intensiivne kulutamise hind kerkib ukrainlaste kaotusi arvates liiga kõrgele.

Ukraina tahab lõpetada Vene gaasi Euroopasse vahendamise

Mäletatavasti hakkas Lääs Vene täiemahulise invasiooni alguses otsima viise, kuidas vähendada Vene riigi eelarvesse voolavat raha ning üks viis lõigata venelased neile tulusast maailmamajandusest, on katkestada ja piirata Vene energiakandjate äri.

Mõistagi ei ole Vene gaas ka 613 päeva pärast agressiooni algust Euroopa Liidust täielikult kadunud. Ennekõike riikidest, kus pole sadamaid, kuhu saaksid maabuda alternatiivsete varustajate LNG-laevad.

Sellistele riikidele vahendab Vene gaasi endiselt ka Ukraina. Ukrainlased põhjendavad Gazpromiga äri jätkamist Euroopa partneritele vastutulekuga.