Uhiuus rockiasutus tegutseb Tiigi tänaval, aadressil 76 a, mahutab 150 inimest ning paiga rajamise taga on kümme aastat ansamblis Nyrok City trumme tagunud Roll (pildil).

Varem on Roll pidanud Tartus legendaarset underground-klubi Varjend, viimased neli aastat on tegutsenud ka Rolli trummikool.

Mis uues klubis Rock & Roll toimuma hakkab?

Tegevust on rokiklubis iga päev. Sst lisaks klubiüritustele, mis

toimuvad neljapäeviti, reedeti ja laupäeviti kella 20st kella 04ni, on klubis igapäevased bändiproovid ja pillikoolid.

Kindlasti näeb Rock & Rollis juba tuntud Eesti bände, näiteks J.M.K.E, Psychoterror, Vennaskond, Velikije Luki, Pedigree jpt. Võimaluse anname ka heal tasemel olevatele, kuid veel mitte väga tuntud bändidele. Iga kuu on kavas kindlasti kahe-kolme välismaa bändi kontsert.

Miks sa selle klubi püsti panid? Kas on liiga palju häid bände, kellel pole head esinemiskohta või sa ei leidnud ise Tartus kohta, kus aega veeta?

Mõlemad põhjused on uue klubi tegemise taga.

Olen korraldanud aastaid erinevaid muusikaüritusi, kus olen saanud teostada natuke üht, natuke teist oma ideedest, aga terviklikkust pole kahjuks tänu ebaregulaarsetele kohtadele saavutanud.

On aeg teha midagi stabiilset, sest ainult nii on võimalik hästi teha.

Kindel koht ja regulaarselt toimuvad üritused annavad publikule kindla teadmise artistidest ja ürituste kvaliteedist. Korraldajana on mul tunduvalt parem saavutada head ürituse kvaliteeti, kus kõik on statsionaarne ja läbiproovitud.

Algab see helitehnikast, mida ei pea ühest kohast teise vedama, personal, esinejate backstage, sisekord jne. Kõik see teeb kontserdi nauditavaks nii mulle, kui ka publikule.

Ja kindlasti napib minul ja paljudel teistel rokiinimestel kohti, kus meeldivalt aega veeta ja kuulata sobivat muusikat.

Kas kuulujutud, et Rock & Roll tuleb kinnine klubi, vastavad tõele?

Kinnine kindlast mitte, aga jätame endale õiguse valida külastajaid.

Hea klubilise õhkkonna teke on meil väga tähtis. Klubitunde loob kindlasti ka klubikaart.

Mis toimub avaüritusel?

Esimesel õhtul on kõigepealt - kella seitsmest - oodatud kutsetega inimesed. Alates kümnes õhtul on uksed kõigile avatud ja laval saab kuulda-näha bände Skriimsilm, Depoo, Highway, Nyrok City vs. Nabholz, Tartu Roki ja Popi Instituut. Rokiajalugu tutvustab Tartu Ülikooli raamatukogu fonoteegi juht Avo Kartul, kes mängib muusikat oma isiklikust plaadikogust.

S.N.