"Mida enam isa Stalinit häbeneb, leidmata talle inimlikus plaanis õigustust, seda enam erutab mind Stalin kui kunstnik, kes teostas tegelikkuses oma maailma projekti. Stalini taga seisab suur unistus. See võis teostuda nii Aafrikas kui ka USA-s."

Legendaarse-skandaalse 1979nda Moskva põrandaaluse kirjandusrühmituse suhteliselt tsensuuritu almanahhi väljaandmisega tõmbas Jerofejev isa diplomaadistaatusele joone alla. Tema iseenese ja teiste vastu aus olemine, või vähemalt selle poole püüdlemine tänapäeval näeb  Vene kirjandusguru sõnul välja selline: “Vene uue kirjanduse mõte ei peitu etnograafilises tõepäras või Vene olukorra paljastamises, vaid selle näitamises, et õhukese kultuurikihi all osutub inimene talitsematuks elajaks. Vene näide on lihtsalt kõige veenvam.” 

  Lugeja jaoks kaastundlike impulssidega pikitud õpikulaadne Ilona Martsoni suurepärase tõlkega teos on korraga nii kontrolltöö psühholoogiast, kui vigade parandus ajaloost - hindeks alati hea. Raamatugurmaania loomulik sümpaatia ahjusooja trükipitsa vastu annab "Hea Stalini" puhul kena kõhutäie ja palju vajalikke vitamiine, täidiseks teravad ja maitsvad analüüsivad eluseigad, pealiskatteks veniv ideoloogiajuust. Nämm.