Tähelepanelikud loomahuvilised on märganud, et Tallinna loomaaia nn elevandimaja on suletud. On’s põhjuseks see, et 19-aastasel elevandihärral Carlil  parandatakse jätkuvalt hambaid?

Eesti meedias leidis põhjalikku kajastamist, kui kuulus hambatohter Peter Kertesz Inglismaalt käis märtsis Carli hambaid remontimas. Maikuus pidi tohter uuesti tulema.

Inari Leiman Tallinna Loomaaia avalike suhete teenistusest märgib, et Kertesz käis tõepoolest 8. mail taas elevandi hambaid kaemas - vaatas üle varem parandatud võha ning uuris teistki.

“Eks me lasime loomal pärast hambaravi puhata, seepärast oli maja külastajatele kinni,” ütleb Leiman. Tema sõnul on elevandimaja häda selles, et ta kajab päris kõvasti ning kui külastajad seal sees liiguvad, on elevantide ruumis päris kõva kõmin.

Millal siis maja taas lahti tehakse? Leimani sõnul on Carl juba praegu piisavalt kabe, et õhtupoolikuti väljas käia. Elevandimaja aga sel suvel ilmselt lahti ei tehtagi.

Suvel, mil loomi on võimalik väljas hoida, saab loomaaed hooneid remontida. Ja kõpitsemist vajab ka elevandimaja.

Mis aga puutub Carli hammastesse, siis ilmselt sügisel tuleb hambatohter neid jälle üle vaatama. Võimalik, et üks võhk, see mida veel ei parandatud, tuleb üleüldse ära võtta. “See pidi olema ikka väga kehvas seisus,” tunnistas Leiman.

Vanameister Urbla teeb jälle mängufilmi

Sellest on 12 aastat möödas kui tuntud filmimees Peeter Urbla lavastas ise viimati mängufilmi. Selleks filmiks oli “Balti armastuslood”.

Nüüd otsustas Eesti Filmi Sihtasutus rahuldada Exitfilmi taotlust toetada Urbla lavastatava uue mängufilmi teostamist 4,6 miljoni krooniga.

Filmi, mille tööpealkirjaks on “Stiilipidu”, kaastootjateks on lisaks Exitfilmile kompaniid Saksamaalt, Suurbritanniast ja Soomest ning eelarveks on kokku 12 miljonit krooni.

Urbla on viimased aastad pühendunud suuresti filmide produtseerimisele ning noorte talentide tegemiste toetamistele. Režissöörina on ta viimasel ajal teinud mõned dok-filmid.

Kui “Stiilipeo” produtsendilt Anneli Ahvenalt küsida, mis sundis vanameister Urblat taas mängufilmi lavastaja toolile istuma, vastas ta: “Urbla on ju hingelt režissöör. Ja eks olud on viimasel ajal paremaks läinud.”

Uue mängufilmi võtted kestavad juuli keskpaigast augusti lõpuni ning esilinastus on planeeritud 2005. aasta sügiseks.

Nädala õnneseen

Hansapangale rohkem kui 82 miljonilise kahju tekitanud Mait Koldits sõlmis prokuröriga lihtmenetluse kokkuleppe ja pääseb vanglast. Tema karistuseks lepiti kokku kaks aastat vangistust tingimisi kaheaastase katseajaga. Olulisem on aga hoopis see, et pank ei nõua Kolditsalt tekitatud kahju hüvitamist. "Uurimisel ei tuvastatud Kolditsa puhul omakasu eesmärki ja kasusaamist. Kuna Mait Kolditsal puudub vara, otsustas Hansapank tsiviilhagist loobuda," ütles panga meediasuhete juht Kristiina Tamberg BNSile.

Arvestades Eesti keskmist palka, oleks tekitatud kahju hüvitamine võinud Kolditsal võtta umbes tuhat aastat.

Talts 60!

Olümpiamängude kuld- ja hõbemedal, kolmekordne maailmameister ja neljakordne Euroopa meister. Üle neljakümne maailmarekordi paranduse.

Oleme ausad, teist nii kõva meest, kui Jaan Talts Eestis pole.

Eile tähistas mees 60. juubelit. Palju õnne!