President Ilves vähendas medalisadu ligi kolm korda
President Toomas Hendrik Ilves kirjutas täna alla otsusele 342 Eesti ja välisriigi kodaniku austamise kohta Eesti Vabariigi teenetemärkidega tunnustuseks Eesti riigile ja rahvale osutatud teenete eest. "Eesti Vabariik tänab inimesi, kes on pühendunud oma kutsetööle, teadlasi ja arste, õpetajaid ja vabatahtlikke abistajaid, politsei- ja päästeametnikke, diplomaate ja välismissioonidel osalenud kaitseväelasi, Eesti sõpru ja toetajaid välisriikides, vabadusvõitlejaid ja ajaloo talletajaid, kultuuri hoidjaid ja kohaliku elu edendajaid ning veel paljudele eluvaldkondade esindjaid, kellele kõigile kuulub Eesti tänu," teatas presidendi kantselei. Vabariigi 89. aastapäeva eel annetatud teenetemärgid väärtustavad kohusetunnet, vaprust, pühendumist ja väärikust Eesti elu kujundamisel.
Mullu andis president Arnold Rüütel välja 834 teenetemärki, sealhulgas ka 17 Riigivapi II klassi ordenit. Viimast oli enne seda üleüldse alates 1919. aastast kokku antud kõigest 29 inimesele. Selle ordeni sai ka toonane presidendi kantselei direktor Tarmo Mänd ja mitu maavanemat. Mullu anti Riigivapi teenetemärgi I klassi orden Lennart Merile, Tunne-Väldo Kelamile, Arvo Pärdile ja Edgar Savisaarele, tänavu jääb see kõrge autasu välja andmata. Välja ei anta ka Maarjamaa Risti I klassi ordenit, mille mullu said Bill Clinton, Helmut Kohl ja Lech Walesa.
Tänavu saavad kõrgemate autasudena Maarjamaa Risti II klassi aumärgi Elmar Brok (Euroopa Parlamendi liige, Saksamaa), Riigivapi III klassi aumärgi akadeemik Jüri Engelbrecht, Valgetähe II klassi aumärgi Christakis Charalambides ehk Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku metropoliit Stefanus ning Kotkaristi I klassi aumärgi Eesti NATOga liitumise toetaja, kindral James L. Jones (USA).
Teenetemärgid saavad ka Skype Eesti juht Sten Tamkivi ning internetitelefoni Skype loojad ja arendajad Ahti Heinla, Priit Kasesalu ja Jaan Tallinn.
Mullused teenetemärkide saajad leiab presidendi kantselei kodulehelt siit ja siit. Varasematel aastatel on välja antud ca 400 ordenit.
2007. aasta teenetemärkide saajate nimekiri:
Maarjamaa Risti II klass
Elmar Brok - Eesti
Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja, Euroopa Parlamendi liige, Saksamaa
Maarjamaa Risti III klass
Denis
Badré - Eesti ja Prantsusmaa suhete edendaja, senaator
Gela
Bezhuashvili - Eesti-Gruusia koostöö edendaja, välisminister
John Bourn - Eesti-Suurbritannia suhete edendaja, riigikontrolör
Robert E. Hunter - Eesti NATOga liitumisele kaasaaitaja, Ameerika
Ühendriigid
Shafik Farhan Jumean - Eesti-Jordaania suhete korraldaja,
Eesti aukonsul Ammanis
Malik Ghulam Arbi Khar - Eesti-Pakistani suhete
korraldaja, Eesti aukonsul Islamabadis
Andrius Kubilius - Balti riikide
koostöö edendaja, Leedu parlamendi liige
Mark A. Pekala -
Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete edendaja
Timo Rajala - Eesti-Soome
energeetikaalase koostöö edendaja
Kirsti Rissanen - Eesti-Soome
õiguskoostöö edendaja
Bo Svensson - Eesti-Rootsi kohtute
koostöö edendaja, Rootsi ülemkohtu president
Hennadiy
Udovenko - Eesti-Ukraina suhete edendaja, Ukraina parlamendi liige
Stanislaw Wilk - Eesti-Poola teadus- ja kultuurikontaktide edendaja,
teoloog
Damon M. Wilson - Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete
edendaja
Maarjamaa Risti IV klass
John P. Beevor - Eesti-Suurbritannia suhete korraldaja, Eesti aukonsul
Cheltenhamis
Luigi Cecchini - Eesti-Itaalia suhete korraldaja, Eesti
aukonsul Firenzes
Rainer Henn - Eesti-Austria suhete korraldaja, Eesti
aukonsul Viinis
Tor Ottar Karlsen - Eesti-Norra suhete edendaja, tormiabi
organiseerija Pärnumaale
David Kramer - Eesti-Ameerika
Ühendriikide suhete arendaja, Eesti koostööpartner
abiprogrammides Ukrainas ja Gruusias
Ulf Lange - Eesti-Saksamaa suhete
korraldaja, Eesti aukonsul Hamburgis
Marja-Liisa Löyttyniemi -
Eesti-Soome suhete edendaja
James Bradley Oates - Eesti toetaja
Suurbritannias
Maarjamaa Risti V klass
Irja Dittmann-Grönholm - eesti kirjanduse tõlkija,
Saksamaa
Tord Ingemar Eriksson - Eesti-Rootsi
põllumajandusteadlaste koostöö edendaja
Pentti
Kangasluoma - Eesti-Soome kultuurisuhete edendaja
Kari Pitkänen -
Eesti-Soome hariduskoostöö korraldaja
Jens Skrumsager Skau -
Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja, Taani
Riigivapi III klass
Jüri Engelbrecht -
akadeemik, Eesti Teaduste Akadeemia president aastatel 1994-2004
Riigivapi V klass
Gunnar Grünthal -
vabadusvõitleja
Helga Hinno - vabadusvõitleja
Aime
Humal - vabadusvõitleja
Vilma Jõesalu -
vabadusvõitleja
Miia Jõgiaas - vabadusvõitleja
Asta Klais - vabadusvõitleja
Valter Pajumets -
vabadusvõitleja
Aino Poom - vabadusvõitleja
Ülo
Raidma - vabadusvõitleja
Endel Reiljan - vabadusvõitleja
Aksel Saluorg - vabadusvõitleja
Aleksei Uibu -
vabadusvõitleja
Kalmo Urke - vabadusvõitleja
Herman
Vesker - vabadusvõitleja
Valgetähe II
klass
Christakis Charalambides (Stefanus) - Eesti kirikuelu
edendaja, Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku metropoliit
Valgetähe III klass
Ants Noot -
riigiametnik, põllumajanduse edendaja
Andres Oopkaup -
riigiametnik, põllumajanduse edendaja
Aivar Rehe - Maksu- ja
Tolliameti töö edendaja
Valgetähe IV
klass
Tõnu Ader - riigiametnik, lennuohutuse
edendaja
Tiit Arumäe - arhiivinduse arendaja
Aleksandr
Bronštein - Tallinna sünagoogi ehituse toetaja
Peeter Eek -
riigiametnik
, jäätmekäitluse arendaja
Jaan Elken - maalikunstnik,
õppejõud
Heiki Ernits - kunstnik, filmilooja
Madis
Ernits - jurist, õigusteadlane
Andres Heinapuu - soome-ugri
rahvaste õiguste eest seisja
Innokenti Hiet - kirikuelu edendaja,
kultuuriväärtuste hoidja Saaremaal
Paul Douglas Hillier -
dirigent, muusikaelu edendaja
Astrid Ivask - Eesti-Läti
kultuurisuhete edendaja
Teet Jagomägi - ettevõtja
Jaak
Juhansoo - eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Eve-Külli Kala
- diplomaat, välissuhtlemise edendaja
Peeter Kaldur -
kirikuõpetaja, kirikuelu edendaja
Alar Karis - kõrghariduse
edendaja, Eesti Maaülikooli rektor
Alar Kirs - riigiprokurör
Riina Miriam Knipe - Eesti ja Lõuna-Aafrika Vabariigi suhete edendaja,
Eesti aukonsul Kaplinnas
Heinu Koitel - Eesti patendinduse taastaja ja
edendaja
Inger Kraav - kasvatusteadlane
Helvi Kuus - eestluse hoidja
Venemaal, eesti keele õpetaja Krasnojarskis
Heino Kuusik - kohaliku
elu edendaja Võrumaal
Rein Käsk - vanglate kaplaniteenistuse
arendaja
Toomas Kööp - Eesti kiirguskaitse süsteemi
ülesehitaja
Helvi Laane - eestluse hoidja Venemaal
Mart William
Laanemäe - diplomaat, välissuhtlemise edendaja
Vello Lahtvee -
kohtunik
Tõnu Lehtsaar - kõrghariduse ja usuteaduse
edendaja, Tartu Ülikooli professor
Ivar Leimus - ajaloolane
Lauri Leppik - sotsiaalkindlustuse edendaja
Vahur Linnuste - Eesti ja
Prantsusmaa kultuurisidemete edendaja
Rein-Karl Loide - füüsik,
Tallinna Tehnikaülikooli professor
Juta Maar - riigi raamatupidamise
arendaja
Raul Meel - maalikunstnik ja graafik
Leo Metsar -
tõlkija ja prosaist, Eesti-Tšehhi kultuurikontaktide edendaja
Reet Neimar - teatriteadlane ja pedagoog
Kalju Nurk - kohaliku elu
edendaja Ida-Virumaal
Tõnu Osa - kohaliku elu edendaja
Läänemaal, päästetööde korraldaja
Jüri
Paap - kohtunik
Jaan Penjam - informaatikateadlane, Tallinna
Tehnikaülikooli professor
Voldemar Promet - kultuurielu edendaja
Janno Põldma - filmilooja
Niina Raadik - rahvatantsupedagoog,
koolinoorte tantsupidude algatajaid
Priit Rannut - kirikuelu edendaja,
diakooniatöö arendaja
Jüri Raudsepp - kirikuelu edendaja,
hoolekandetöö korraldaja Tallinna haiglates
Margus Rava -
diplomaat, välissuhtlemise edendaja
Väino Reinart - diplomaat,
välissuhtlemise edendaja
Elmar-August Reinsoo - kirikuõpetaja,
kohaliku elu edendaja Saaremaal
Endel Rihvk - Tallinna Ülikooli
õppejõud, tööõpetuse edendaja
Rait Roosve -
panganduse edendaja
Tanel Ross - panganduse edendaja
Igor
Rõtov - ajakirjanik
Jaan Saar - keskkonnakaitsja
Ülle
Saar - prokurör
Einar Sanden - kirjanik
Ülo Sarv -
riigiametnik, riigihangete süsteemi arendaja
Toomas Siitan -
muusikateadlane, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor
Jevgeni
Smirnov - massirepressioonide uurija ja mälestuse jäädvustaja
Narvas
Avo Suurthal - riigiametnik, välissuhtlemise edendaja
Ülle Särgava - riigiametnik, õigusloome edendaja
Tatjana Šahhovskaja - raamatukoguhoidja, Eesti-Vene kultuurisuhete
edendaja
Martin Zobel - teaduspoliitika edendaja, Tartu Ülikooli
professor
Lauri Tabur - riigiametnik, sisejulgeolekupoliitika edendaja
Sten Tamkivi - ettevõtluse arendaja
Raul-Roman Tavast -
ettevõtja
Reet Teder - jurist, majanduselu edendaja
Küllike Tohver - Eesti-Suurbritannia kultuuri- ja haridussuhete
arendaja
Jüri Truusa - riigiametnik, keskkonnakaitse korraldaja
Olev Träss - eestluse hoidja Kanadas
Mati
Valdma - energeetikateadlane
Eva Vanamb - jurist, Eesti Euroopa Liiduga
liitumise korraldaja
Sulev Vare - kohaliku elu edendaja
Läänemaal
Uno Veenre - muusikapedagoog, koorijuht
Meeli
Veskus - riigiametnik, raamatukogunduse arendaja
Jaan Vilval - eestluse
hoidja Rootsis
Valgetähe V klass
Tiiu Aedmäe - ametiühinguliikumise edendaja
Saida Ausing
- riigiametnik, sotsiaalkindlustuse süsteemi arendaja
Juhan Bachmann
- energeetika arendaja
Inge Dobrus - omavalitsustegelane Viljandimaal
Hele Ellermaa - raamatukoguhoidja, kohaliku elu edendaja Tartumaal
Helgi
Erilaid - raadioajakirjanik
Malle Ermel - raamatukoguhoidja
Konstantin Gorlov - tekstiilitööstuse arendaja Narvas
Tiiu
Greenbaum - riigiametnik, õigusloome arendaja
Edgar Hansen -
õpetaja, kutsehariduse edendaja
Ahti Heinla - internetitelefoni
Skype looja ja arendaja
Sirje Hiiemäe - kohtuametnik
Aleksandr
Iljin - rahvusvähemuste kultuurikoostöö edendaja
Lehte
Ilves - ajakirjanik, kohaliku ajakirjanduse edendaja Läänemaal
Urve Jõgi - õpetaja
Lehho Jõumees -
õpetaja
Gea Järvela - loodushariduse edendaja
Marika
Kahar - kirikumuusika edendaja, organist
Peeter Kaldre -
teleajakirjanik
Ain Kallis - ilmateadlane
Priit Kasesalu -
internetitelefoni Skype looja ja arendaja
Linda Kask - raamatukogunduse
edendaja
Margus Kasterpalu - teatrielu korraldaja
Pille Kibur -
alushariduse edendaja
Rein Kikas - riigikaitse õpetaja
Gina
Kilumets - riigiametnik, andmekaitse valdkonna arendaja
Jaan Kivistik -
aiandusõpetaja
Eduard Koger - ettevõtja, kohaliku elu
edendaja Valgamaal
Katrin Koik - diplomaat, välissuhtlemise
edendaja
Veiko Kopamees - riigiametnik, jurist
Ülo Korjus -
kohaliku elu edendaja Ida-Virumaal
Edith Kotka Nyman - eestluse hoidja
Rootsis
Mai Kreem - eestluse hoidja Kanadas
Piret Kruuspere -
kirjandusteadlane
Ago Kuru - eestluse hoidja Austraalias
Argo Kuusik
- ajaloolane, inimsusevastaste kuritegude uurija
Ene Käpp -
täiskasvanute koolitaja
Harri Kübar - kohaliku elu edendaja
Valgamaal
Raivo Külasepp - ettevõtluse edendaja
Ene
Laanes - õpetaja
Harri-Koit Lahek - patendinduse edendaja
Anne
Lindma - riigiametnik, regionaalhalduse edendaja
Gea Ling - riigiametnik,
kohtuekspert
Ene-Külli Lokk - õpetaja
Laur Lukin -
suusatreener
Meelis Maripuu - ajaloolane, inimsusevastaste kuritegude
uurija
Helmi Metsala - veterinaararst
Mait Mäekivi -
filmilooja
Helle Noorväli - kutsehariduse edendaja
Lääne-Virumaal
Dagmar Normet - lastekirjanik
Ursel Oja -
õpetaja
Alar Ojalo - kultuurielu edendaja
Elle Ott -
sotsiaaltöö korraldaja Tartumaal
Aita Ottson - õpetaja
Aavo Paabo - teedevõrgu arendaja Tartumaal
Imbi Paju -
ajakirjanik, filmilooja, kohaliku elu edendaja Jõgevamaal
Heik Past
- maakorraldaja, kohaliku elu edendaja Raplamaal
Anton Peek - talunik,
kohaliku elu edendaja Viljandimaal
Anne Peäske - kohaliku elu
edendaja Lääne-Virumaal
Tiiu Peäske -
viiuliõpetaja
Alfred Pisuke - viiuldaja, eestluse hoidja Rootsis
Ljudmilla Poljakova - ajakirjanik, integratsiooni edendaja
Jaak Prozes -
vähemusrahvuste koostöö edendaja
Aarne Rannamäe -
teleajakirjanik
Kalev Rattus - autoriõiguse kaitse korraldaja
Aime Reedi - riigiametnik
Anne Ribelus - õpetaja, eesti keele ja
kultuuri hoidja Soomes
Kairi Rikko - riigiametnik, kaitseressursside ameti
arendaja
Evald Rink - eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Ago
Ruus - filmilooja
Laivi Rõõmus - ametiühinguliikumise
eden
d aja
Juhan Salum - töökeskkonna arendaja
Christi Sepp -
õpetaja
Reet Sildnik - kohtunikuabi
Nadežda Sinjakova -
tekstiilitööstuse arendaja Narvas
Ülo Sirp - kohaliku elu
edendaja Harjumaal
Aili-Nelside Soop - koorijuht, kohaliku elu edendaja
Hiiumaal
Naima Suude - nahakunstnik
Iivi Zajedova -
Eesti-Tšehhi kultuurisuhete edendaja
Jaan Tallinn -
internetitelefoni Skype looja ja arendaja
Tiina Tapupere - riigiametnik,
infotehnoloog
Luule Tartlan - põllumajandusteadlane
Ausma
Taves - eestluse hoidja Austraalias
Leonid Teder - insener, leiutaja
Virve Toode - maakondliku arengu edendaja Järvamaal
Virve Tooming -
kohaliku elu edendaja Ida-Virumaal
Väino Treiman - treener, kohaliku
spordielu edendaja Jõgevamaal
Jaan Tults - sõudetreener
Jaan-Eik Tulve - koorijuht, muusikaelu korraldaja
Heino Uuetalu -
ehitusinsener, restauraator
Tõnu Vaask - metsamajanduse
korraldaja
Toivo Vahar - metsamajanduse korraldaja
Virve Vaher -
eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Rein Valdru - lasketreener,
spordielu edendaja
Anna Vankova - kirikuelu edendaja
Aivo Viirlaid -
mäeinsener
Heino Vipp - keskkonnakaitsja, kalakaitse korraldaja
Mai Reet Vomm Järve - eestluse hoidja Kanadas
Luise Õuna -
õpetaja
Valgetähe medal
Epp
Abram - riigiametnik, raamatupidaja
Elvi-Aino Leitmäe - ajaloo
talletaja
Bernhard Nukka - ajaloo talletaja
Vaike Peets - ajaloo
talletaja
Maia Raudseping - teadlane, sordiaretaja
Milvi Tiimus -
ajaloo talletaja
Helmine Veske - ajaloo talletaja
Rita Warfia -
riigiteenistuja Eesti Suursaatkonnas Saksamaal
Eesti
Punase Risti III klass
Oivi Aakre - reumatoloog, tervishoiu
edendaja
Karl-Andres Kants - ortopeed, tervishoiu edendaja
Jüri
Männiste - kirurg, arstide koolitaja
Ljudmilla Priimägi -
viroloog, tervishoiu edendaja
Octave Hubert Alphonse Regout -
humanitaarabi vahendaja, sotsiaalprojektide toetaja, Holland
Alo Tammsalu
- päästeametnik, päästeteenistuse edendaja
Matti Tarum
- taastusravi arst, tervishoiu edendaja
Gennadi Timberg - uroloog,
tervishoiu edendaja
Margus Viigimaa - südamearst, tervishoiu
edendaja
Eesti Punase Risti IV klass
Inga Freiberg - lastekirurg, arstide koolitaja
Ines Jakobson -
kolmikutega perekondade liikumise korraldaja
Riina Kalamees - proviisor
Ivar Kaldasaun - päästeametnik
Jaan Kallas - hoolekande
edendaja
Heljut Kapral - arst, vabatahtlik abistaja
Ago Kivilo -
nägemispuudega inimeste abistaja
Aime Kull - õendusala
edendaja ja õdede koolitaja
Silvia Künnapuu - nefroloog,
tervishoiu edendaja
Jüri Männik - lastepsühhiaater,
pereteraapia edendaja
Leonid Pahhutši - päästeametnik,
elupäästja
Sirje Plank - epidemioloog, tervishoiu edendaja
Raoul Raidna - päästeteametnik
Tauno Suurkivi -
päästeteametnik
Mäido Sõlg - vereandja
Mihkel-Kalju Tammeveski - vereandja
Andre Tammik -
päästeametnik
Jaakko Valve - soomepoiste abistaja, Soome
Vello Vengerfeldt - psühhosotsiaalse rehabilitatsiooni edendaja
Eesti Punase Risti V klass
Jelena Aasloo -
koduõde
Arkadi Bassov - Tšernobõli AEJ avarii
tagajärgede likvideerimisest osavõtnute abistaja
Väino
Esken - humanitaarabi vahendaja
Galina Glebova - perearst
Veikko
Johannes Harjunpää - humanitaarabi vahendaja, Soome
Karl-Heinz
Hebrok - sotsiaaltöö ja kutseõppe toetaja, Saksamaa
Ants
Hinno - vereandja
Juhan Lepik - vereandja
Vale
n ti na Mostepanova - nina-kõrva-kurguarst
Johan Nordström -
humanitaarabi vahendaja, Rootsi
Silvia Oja -eakate abistaja
Sirje
Otstavel - perevägivalla ohvrite abistaja
Aleksei Petrov -
elupäästja
Heino Puudak - humanitaarabi vahendaja
Tiina
Põldeots - vereandja
Kalju Põldsaar - vereandja
Jüri Reinmann - Tšernobõli AEJ avarii tagajärgede
likvideerimisest osavõtnute abistaja
Katti-Eha Rink - vereandja
Peeter Roosalu - vereandja
Maret Zelinski - vereandja
Vaike
Talpsepp - eakate abistaja
Tiina Taur - vereandja
Boris Tilov -
elupäästja, Venemaa
Oiva Eljas Voutilainen - humanitaarabi
vahendaja, lastekodulaste abistaja, Soome
Eesti Punase
Risti medal
Mihkel Liiv - vabatahtlik abistaja
Anette-Marlen Ott - vabatahtlik abistaja
Kotkaristi
I klass
James L. Jones - Eesti NATOga liitumise toetaja,
kindral, Ameerika Ühendriigid
Kotkaristi III
klass
Urmas Muld - kaitseliidu arendaja, major
Kotkaristi IV klass mõõkadega
Anatoli Semjonov - kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani
missioonil, kapten
Kotkaristi IV klass
Mihhail Bendt - sõjaliste teenetega
vabadusvõitleja
Lauri Einre - kaitseväelane, reservohvitseride
liikumise edendaja, kolonelleitnant
Fred Kaasik - Eesti piirivalve
taaslooja ning ülesehitaja
Hugo Kalberg - sõjaliste teenetega
vabadusvõitleja
Raivo Küüt - politseiametnik
Taavi
Laanepere - kaitseväelane, major
Mark Majorov - kaitseväelane,
kapten
Mart Mikkelsaar - kaitseväelane, kolonelleitnant
Hindrek
Piiber - Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja
Heino Piirsalu -
reservohvitseride liikumise edendaja, kapten
Ernst Raiste -
sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Tiit Raudsepp -
politseiametnik
Arved Taschkin - sõjaliste teenetega
vabadusvõitleja
Ants Toompuu - Eesti piirivalve taaslooja ning
ülesehitaja
Mart Vendla - kaitseväelane, kolonelleitnant
Ivo Värk - kaitseväelane, vanemleitnant
Kotkaristi V klass mõõkadega
Meelis
Jõemaa - kaitseväelane, kergejalaväerühma ESTPLA-13
ülem, nooremleitnant
Kotkaristi V
klass
Enn Hansson - sõjaliste teenetega
vabadusvõitleja
Ilo Hindreus - sõjaliste teenetega
vabadusvõitleja
Kalev Ilves - politseiametnik
Ants Jaanru -
sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Arnold Kangro -
sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Allar Karu -
politseiametnik
Enno Koppas - sõjaliste teenetega
vabadusvõitleja
August Krull - sõjaliste teenetega
vabadusvõitleja
Karli Kukk - sõjaliste teenetega
vabadusvõitleja
Richard Ligi - sõjaliste teenetega
vabadusvõitleja
Manivald Lume - sõjaliste teenetega
vabadusvõitleja
Arved Malm - sõjaliste teenetega
vabadusvõitleja
Rudolf Murekas - sõjaliste teenetega
vabadusvõitleja
Alfred Mägi - sõjaliste teenetega
vabadusvõitleja
Karl Oberg - Eesti piirivalve taaslooja ning
ülesehitaja
Andres Oimar - piirivalveametnik, leitnant
Endel-Raimund Parm - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Tiit Põder - Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja
Priit Pärkna - politseiametnik
Ernst Päästel -
sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Vello Raie -
sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Edgar Reindla -
kaitsepolitseiametnik
Ahto Soorm - kaitsepolitseiametnik
Mati Terve -
piirivalveametnik, vanemleitnant
Urmas Umbleja - kaitsepolitseiametnik
Endel Varjak - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ahto
Võhma - piirivalveametnik, kapten
Kotkaristi
kuldrist mõõkadega
Hardi Heinsar -
kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, kapral
Ülle Järvik - kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige
Afganistani missioonil, nooremveebel
Ando Mesi - kaitseväelane,
meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, nooremveebel
Kotkaristi kuldrist
Jaanus Lensment -
kaitseväelane, veebel
Gaido Nurmsalu - kaitseväelane,
staabiveebel
Kalev-Tarvo Pärn - kaitseväelane, vanemveebel
Siim Toomik - kaitseväelane, staabiveebel
Kotkaristi hõberist
Grigori Fenko -
politseiametnik
Heli Kesklaas - Sisekaitseakadeemia
õppejõud
Helve Prual - kaitseväe vanemametnik
Enn
Pustak - politseiametnik
Lenno Reimand - politseiametnik