Rahandusminister Ivari Padaril on praegu eriti pingeline töö – esmalt on riigieelarvelt vaja kogu pekk maha lõigata ja euro reaalsuseks võluda.


Riigikogu liikmed Eesti rahva esinduskoguna ja riigieelarve vastuvõtjatena peavad samuti olema tippvormis.


Seda, kuidas aitavad nende tööle kaasa ruumide geobioloogilised tingimused ja kuidas klapib sisekujundus feng shui põhimõtetega, käisid kohapeal hindamas Eesti parimad oma ala asjatundjad Rein ja Ave Weber.


Ivari Padari kabinet soodustab põletike teket


Padari kabinet on ministeeriumi kaheksandal korrusel. Aken on lahti ja tuba on värsket õhku täis. Õues on juba pime ja ruumis mahe valgus.


Ministri laual on paras segadus: paberid, arvelaud, Eesti Ekspressi möödunud nädala number, nohurohu karp...


Šikid geobioloogia spetsialistid, meditsiiniharidusega Ave ja arhitekt Rein Weber asuvad oma kohvritest abivahendeid välja võtma.


“Kuidas te oma kabinetiga rahul olete?” uurin ministrilt.


“Ei saaks ütelda, et ma ennast siin halvasti tunnen. Ma ei tea, mis häda see on, aga vaat see on mugav koht.” Padar osutab töölauast eemale, väikesele nahktugitoolile seina ääres. “Mulle meeldib siin istuda ja lugeda.”


Rein Weber, pendel ühes ja mustade kaan­tega mapp teises käes, asub tegutsema. “Võtame kõigepealt sellesama tööruumi ja abiruumi ning vaatame, mitu protsenti pindalast on elamis- ja töökõlbulikud.”


Mõlemal Weberil on sõrmes yin-yangi sümboolikaga abielusõrmused. Pendel Reinu käes liigub mapi vahel oleva tabeli kohal edasi-tagasi.


“Nii. Umbes 70 protsenti pindalast on neutraalne tsoon. Ülejäänud 30 on geopatogeenne, tervisele halvasti mõjuv. See ei ole hull. Meil on Tallinnas nn vähimaju, kus on 20 protsenti head ja 80 protsenti halba tsooni. Seal võib olla terve püstik haige, surevad vanad ja noored.”


Nii, aga kus on see tsoon siin?


Ave Weber on siiani käinud ruumis ringi vee otsimiseks valmistatud kullakarva traatvitstega ning osutab toa keskel olevale ümarale lauale.


“See tsoon haarab enda alla just nõupidamiste ala, kus inimesed õnneks pidevalt ei viibi,” selgitab ta. Seal seisab maa all vesi.


Rein Weber ütleb, et kui maa-alune vesi ei liigu, ta roiskub ja tekib olukord, kus me elame-töötame justkui mingisuguse mädanenud asja peal.


“Füüsikud ütlevad, et ega maalõhes seisev vesi iseenesest ei kiirga midagi. Aga ülevalt tulev kosmiline kiirgus tungib meist läbi, läheb maa sisse ja kui ta leiab sealt sellise anomaalia, toob see tagasi peegeldudes selle kõik kaasa.”


Järgmisena paneb Rein Weber paika Hartmanni võrgustiku. Ta joonistab Padari pabertahvlile maakera ning selle ümber meridiaanid ja paralleelid.


“Selle võrgustiku sees on veel omakorda palju väikesi võrgustikke, mille pani paika Saksa professor doktor Ernst Hartmann. Need on nähtamatud geomagnetilised kiirgusseinad, mis tulevad maa seest.”


Hartmanni seinad olevat 20 sentimeetri kuni 1,8 meetri paksused, nende vahele jääv ala aga umbes nelja ruutmeetri suurune.


Millest see tekib?


“Kuna maakera koor ja tuum pöörlevad eri kiirusega, tekitavad nad elektrigeneraatori efekti, sellest kiirgused tulevadki. Arstid aga ei kard a mitte Hartmanni võrgustiku seinu, vaid nende seinte ristumiskohti.”


“Kas toonekurg teeb sinna pesa?” küsib minister kavala muigega vahele.


Vastab Ave. “Ei tee. Ta valib oma pesa madala magnetvälja järgi. Sel põhjusel ei löö sinna ka välk kunagi sisse. Inimene jääks seal aga haigeks.”


“Rändlinnud kasutavad seda võrgustikku muide lennuraja jaoks. Aga mis juhtub, kui keegi paneb oma töölaua või magamisaseme siia ristumiskohale? On olnud näiteks juhuseid, kus inimesed vajusid selle koha peal lihtsalt kokku. Geobioloogia ongi selleks, et selliseid ilminguid parandada.”


Weber võtab välja spetsiaalse nibuantenni, sõlme keeratud traadi, ning asub seinu maha märkima. Ja selgub, et...


Padar: “Ma olen kõige kehvema koha peal! Ongi nii!”


Seinte ristumiskoht on täpselt Padari töötooli kohal.


Rein Weber: “Mul on kahju mitte ainult ministrist, vaid tema arvutist ka. Arvuti peab vastu kuid, inimene aastaid. Vaatame, kui tugev see on.”


Rein võtab jälle pendli välja ja mõõdab.


“75 protsenti sajast. Ei ole kõige võimsam, aga ta on väsitav koht, võiks öelda. See on nagu orgi otsas istumine. Aga mul on üks soovitus: muretsege endale India džuutvaip, mille aluskattel on ka džuudist vilt. Selle kiudu kasutatakse ka peenelektroonikatööstuses, kuna ta on fantastiline isolaator. Vaip kaitseb meid ümbritseva elektromagnetilise kiirguse eest.”


Weber pendeldab natuke järgmise tabeli kohal ning selgub, et sammas on kuuma kiirgusega ja plusspooluseline.


“Arstide statistika ütleb, et see soodustab näiteks põletike esinemist. Kui ta oleks miinus, oleks see reumat ja kasvajaid soodustav.”


Padar: “Põletikega pole mul nagu väga hull olnud, aga ma istun siin vähe ka, kuni kaks tundi. Seal (oma lemmiktoolil – toim.) istun ma tiba rohkem.”


Weber arvab, et oma laua taga poleks Padaril tervislik istuda üle kolme ja poole tunni.

Padar: “Mina usun seda, et kui ma nelja tunni jagu peaksin siin olema, see ei oleks hea! Ma täitsa usun seda!”


Weber naeratades: “Härra Padaril on väga tundlik loomus.”


“Ma olen alati kaasa mõelnud nende teemadega, ma ei ole selle vastane, ei ütle, et kõik on möga. Ma olen alati ironiseerinud pigem nende skeptikutega,” ütleb minister.

Padari kabinet ja feng shui
  • Ministri kabinetist ülalpool asuvatel korrustel on;finantsasjatundjate tööruumid. Feng shui järgi peab juht asuma aga;kõige kõrgemal tasapinnal, et keegi talle “pähe ei istuks”.
  • Mööbli paigutus on kõikide reeglite kohaselt paigas. Õhk tundub hea, ka palmipuu on õnnestunud valik.
  • Kabineti seinal on Eesti kaart, mille peaks asendama Euroopa;kaardiga, tuletamaks meelde, et oleme Euroliidu liige koos kõikide;sellest tulenevate ­eeliste ja kohustustega.
  • Ministri töökabinetti tuleks paigutada suur nn rahapuu ehk;ahvileivapuu, majandusliku edu sümbol, õitsvatest toataimedest;flamingo, gerbera ja jõulude ajal punane jõulutäht.
Riigikogu istungitesaalis istub surnu

;Riigikogu hoone on sel reedesel päeval väga vaikne ja kuuselõhna täis.;Meie geobioloogilist uurimisrühma saadab Riigikogu pressinõunik Ülo;Mattheus. 

;Riigikogu istungitesaali jõudes ütleb ­Mattheus, et seda ehitama asudes;oli praeguse kujunduse alternatiivideeks amfiteatri põhimõttega saal.

;“Praegu on see välja kukkunud nagu klassiruum. On õpetaja ja õpilased,” kommenteerib saali tähelepanelikult analüüsiv Weber. 

;“Võib-olla see on ka üks põhjus, miks neile eriti ei meeldi siin;istuda, tulevad ainult nuppu vajutama,” arvab Mattheus ja tõdeb, et;enamik Riigikogu liikmetest jälgib istungeid oma kabinettidest;ekraanilt.  

;Weberid alustavad saali hindamist samast aspektist, millest eelmisel;päeval Padari kabinetis: töö- ja elamiskõlblikkuse mõõtmisest.

;“Geobioloogilisest vaatevinklist vaadatuna on istungitesaal suhteliselt;heas maakiirguste tsoonis. 85 protsenti pindalast asub neutraalsel;pinnasel. See on päris võimas nii suure saali kohta! Aga vaatame, kust;see halb osa tuleb.”

;Pendeldus. Probleemid on seisev vesi, mõjukad naabrid ja... psüühilised põhjused. 

;Esiteks võtavad Weberid ette seisva vee uurimise. Ave paneb täpselt;paika, et kaheksa reformierakondlase ja nelja IRLi liikme istumise all;maa sees on ristkülikukujuline lõhe, vesi sees. Kelle töölauad on selle;kohal, saab lugeda pildiallkirjast.

;“Maa on ju nagu Šveitsi juust, auke täis. Siin võib olla igasugu;lõhesid ja koopaid, kus vesi on sees. Ave tundis selle juba ruumi;teisest otsast ära, nii et selle mõju on päris võimas, nagu mädasoo!”;ütleb Rein Weber. 

;Pendli abil saame nüüd teada, et Maa magnetväli on siin normis,;elektriline reostus on ka normis ja kohalik vibratsioonitase on;mõistlik. Naaber, kes riigikogulaste tööd ilmselt mõjutab, on õigeusu;kirik. 

;Edasi. Weber mõõdab tabeli kohal, milles seisneb saalis psüühiline probleem.

;“Siin on üks inimene surnud!” teatab ta.

;“Kas siin kummitab?” küsin pressinõunik Mattheuse käest. Ei kummita. 

;“Tema surmaeelne stress on siia kinni jäänud. See on olnud kas;enesetapp või on ta tapetud... Mul käis külmavärin üle,” jätkab;arhitektist geobioloog.

;Mattheus tõdeb, et varem oli Riigikogu hoone kohal vangla.

;“Me saame vaadata, kus kohas see hing täpselt kinni on, kus on surnu koht.”

;Rein Weber asub pendliga mööda ruumi ringi käima. See kisub teda rohkem;saali etteotsa ja lõpuks täpselt ühe laua juurde. Selle kohal hakkab;pihlapuust pallike tiirutama nagu meeletu.

;Weber: “Kes istub siin?”

;“Sven Mikser.”

Weber ohkab, nagu oleks päev otsa hinge kinni hoidnud: “Nii tore inimene!” 

Ave naeratades: “Svenil on siis veel üks pinginaaber!”

“Kas see püsib siis ühe koha peal?”

Weber: “Jah. Tema tahaks ära minna, ega ta ei taha siin saalis istuda.”

Pendel ütleb Weberile, et hinge vabastamiseks piisab kolmest tunnist;teeküünla põletamisest Mikseri laual. “Tuli tuleb panna põlema sellele;mõeldes, et vabastan selle hinge, kes siin kinni on. Peab muidugi;jälgima, et saali maha ei põletaks.”

“Kuidas see võiks Mikserile mõjuda, et üks hing on tema koha peal kinni?”

Weber: “Otsest halba ta ei tee. Kõige rohkem häirib see tema vaimsust;ja spirituaalsust.

Seda, kas see lisaparlamentäär ka Mikseri;hääletamist mõjutab, ei tea.” 

Ka seda, kellele see kuulub või millal hing siia sattus, Weber öelda ei oska.

“See on selgeltnägijate pärusmaa, võib-olla Nastjal lööks pildi ette,” teatab ta.
Riigikogu ja feng shui
  • Harmooniliste proportsioonidega hoonele lähenedes tekib;ebakindlus – kus on peasissepääs? See peaks olema pidulik ja;sissekutsuv.  
  • Autosid pungil parkimisplats hoone ees teeb olukorra halvemaks:;tuleks leida võimalus maa-aluse parkla rajamiseks. Siis saaks kujundada;ilusa euroopaliku esindusväljaku, mis tasakaalustaks ka ülisärava vene;õigeusu katedraali pealesuruvat jõudu.
  • Riigikogu sissekäik nõuab ümberplaneerimist ja avardamist. Meie;parlamentaarse vabariigi esindushoone peab olema igati esinduslik “püha;paik”, mis tuletaks Riigikogu liikmetele pidevalt meelde nende;kohustusi ja vastutust maa ja rahva ees, teiseks oleks visiitkaardiks;külalistele.
  • Koridorides hallikoelistel ja sinistel põrandavaipadel kõndides tekib aja seismajäämise, seisaku tunne.
  • Istungitesaali siniseks värvitud seinad suruvad, muutes ruumi;kitsamaks ja kõrgemaks. Puitmööbel ei suuda üksinda luua tasakaalu,;puuduvad punased ja rohelised toonid.
  • Istungisaali saaks harmoneerida haljastusega, tuues ruumi suuri;taimi. Õitsvate mitmevärviliste taimede osakaalu suurendamine puhastab;õhku ja toob sumbunud saali uut eluenergiat.
Mis on geobioloogia?

“Geobioloogia on keskkonnamõjusid ja nendega seotud inimese ja majade tervist uuriv teadus. Eriti palju on selle arengusse panustanud arstid, kes uurisid, miks ühe ja sama koha peal maganud inimesed on haigestunud ja surnud samadesse haigustesse.

Geobioloogia ei eita ka paralleelmaailmade olemasolu.”

Rein Weber