“Valejutt! Mul pole mingeid majanduslikke raskusi,” vastab skulptor Tauno Kangro Ekspressi esimesele päringule SMSi teel.

Möödub paar päeva ja Kangro helistab juba ise. “Mul siin üks vaidlus oli küll, kuid nüüd on kõik juba korras,” ütleb Kangro ja lisab, et temal poleks loo vastu midagi, aga mingit konflikti pole ja kirjutamise korral võib Kangro vastaspool lehega vägikaigast vedama hakata. “Te ei taha neid pahandada.”

Reaalsus on Kangro väidetele sootuks vastupidine.

Vandeadvokaat Indrek Lillo esindab vaidluses vastaspoolt, kellele Kangro võlgneb 357 000 eurot. “Ta on sellest praeguse seisuga tagasi maksnud minu mälu järgi 10 000 eurot,” ütleb Lillo. “See ei rahulda meid.”

Mida siis Lillo tahab?

“Laitse Graniitvilla müükipanekut.”

Laitse graniitvillat on teleekraanilt näinud iga eestlane. Just sinna koonduvad telesarjas “Laula mu laulu” Eesti moosekandid, et esitada üksteise laule, valada paar pisarat ning üksteist kiita.

Lisaks toimuvad seal alatasa kontserdid ja üritused. “Tal on graniitvillas pidevalt ­kliente ja ma ei saa aru, miks ta võlga ära ei saa maksta,” küsis Lillo.

Lillo esindab Philip Consulting OÜd, mille taga on üks Eestis tuntud laia joonega ärimees. Ent kuna ärimehe elustiil viis ta paari aasta eest tõsiste terviseprobleemideni, siis selles loos lähedaste palvel tema nime ei mainita.

Ärimehe ja Kangro tutvus algas 2006. aastal. Ärimees soovis enda koduhoovi hunnitut kuju elevantidest. “Ta tõesti tahtis neid tohutuid elevante,” ütleb üks tehingu juures olnud tuttav.


Foto:Tanel Meos

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega