Mis juhtub, kui oled võtnud pangast suure laenu, kuid ei suuda seda tagasi maksta? Varem või hiljem näitab pank musklit: paneb laenutagatised sundmüüki. Hea on, kui see katab intresside ja viiviste toel paisunud võlasumma.
Aga vendade Siim (35) ja Sulev Seppiku (39) hiigelvõlaga SEB panga ees võib minna hoopis teisiti. Vennaksed üritavad selle nullida sentigi tasumata.
Keerame aja tagasi aastasse 2005. Kõik õitseb. Eesti majandus kasvab ligi 10 protsenti.
Keskerakonna finantssekretäri Ain Seppiku varjust imbuvad äriorbiidile tema hakkajad pojad Siim ja Sulev. Nende firmad soetavad laenuraha toel hoogsalt kinnisvara (ostukeskused Lasnamäel, ajakirjandusmaja jm) ning toetavad Keskerakonda 600 000 krooniga.
Tallinnas Lasnamäel lähevad Seppikute firma Hexanor valdusse Euromekka ja Laine (uuemal ajal Bravo) ostukeskus. Hexanor võtab SEB pangalt laenu kokku üle 74 miljoni krooni (umbes 4,7 miljonit eurot).
Kaks keskust pole laugeltki ärikinnisvara pärlid ega ka oma esimeses nooruses. Kuid renditulu tiksub, buumiaastatel korjab Hexanor erinevatelt objektidelt ligi 15 miljonit krooni aastas.
Ent siis saabub masu. Hexanor satub laenu tasumisega hätta. Ostukeskuste rentnikud jäävad võlgu või pankrotistuvad. Üürivõlg kerkib mitme miljoni kroonini. Seppikud põhjendavad raskusi sellega, et Lasnamäel elab vaesem kontingent.
SEB, nähes et laenu tagasi ei maksta, ütleb suvel 2009 Hexanori laenulepingud üles.
Ent siis juhtub midagi veidrat...

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid