Moekas daam, kaks ridiküli näpus, liigub esmaspäeva hommikuti nagu muuseas marsruudil Tallinn-Riia-Kiiev. Ta saabub Tallinna lennujaama täpipealt õigeks ajaks, veidi enne seitset. Jätab registreerimislauda väikese pagasi, saadab käigu pealt iPadist (kus tal on 573 lugemata e-kirja) mõned sõnumid. Läbib turvakontrolli tõrgeteta ning juba istubki Riia lennukis.
Terve lennu on ta ninapidi arvutis: e-kirjad, memod, uudised. Vahepeal tellib kohvi mitme portsu koorega. Riias väisab VIP-kaardi välkudes äriklassi ootesaali, liigub kiirustamata edasi Kiievi lennu väravasse ja jõuab sinnagi punktipealt.
Poole kaheteistkümne paiku sammub juba välja Borõspili lennujaamast, istub päevinäinud taksosse ja tuiskab Kiievi kesklinna suunas.
Sellises rutiinis sõidab Jaanika Merilo igal esmaspäeval Kiievisse tööle, et neljapäeval koju Eestisse naasta. Nii juba kaks aastat!
Viimased kolm kuud oli ta ametis Ukraina majandusministri Aivaras Abromavičiuse nõunikuna, juhtides reforme e-riigi ja ärikliima parandamise vallas. Nüüd laiendab ampluaad veelgi, hakates juhtima Ukraina “Vaata Maailma” laadset sihtasutust.
"Ma tõesti usun, et kui olen 20 aastat mingeid teadmisi ja oskusi kogunud, on nüüd Ukrainas parim hetk neid kasutada. Väga palju tööd, mis kunagi tehti Eestis, ootab nüüd tegemist Ukrainas," räägib Merilo.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega