Admiraliteedi keskusse tuleb ainuüksi kaubandus- ja äripinda üle 70 000 ruutmeetri – Solarise keskus terve täiega on üle pooleteise korra väiksem. Poepinda on uues keskuses aga poolteist korda rohkem kui Viru keskuses.
Sadamabasseini äärde tuleb Eesti suurim maa-alune parkla, kus kolmel korrusel on enam kui 1200 autokohta.
Kuna parkla hõlmab pea kogu ehitusalust ala, ei saa Admiraliteedi keskuse arendaja firma Porto Franco ehitada keskust välja jupikaupa, nagu Urmas Sõõrumaa ehitab Rotermanni või Ülo Pärnits Ülemistet.
Maa-alune parkla, kaubanduskeskuse põhikorrused ja büroohoonete karbid valmivad ühekorraga. Büroode viimistlus tehakse tagantjärele vastavalt üürnike leidmise tempole.
Kokku neelab arendus üle 160 miljoni euro.
Projekti veab firma Porto Franco, mille investoritena figureerivad hetkel avalike andmete põhjal Heldur Meerits ning Kodumaja tehase juht ja aktsionär Lembit Lump. Arendaja lubab septembrikuus veel Eesti kapitali kaasata. Teder ise kannab väidetavalt kuni poole rahastusest.
Äsja sõlmis Porto Franco ehituse peatöövõtulepingu Astlandaga, mille omanik Jaanus Otsa ise ei kavatse Admiraliteedi projekti raha paigutada.
Ekspressile väideti mitmest allikast, et arvestatav osa rahastusest tuleb hoopis LHV pensionifondidelt. Avalike aruannete järgi on LHV tulevaste pensionäride raha investeerinud Efteni ja East Capitali kinnisvarafondidesse.
Kohalikud pensionifondid on raha paigutanud reeglina valmis kinnisvarasse, millel on rahavoog. Aga võtta enda kanda arendusriskid - niisugust asja on fondivalitsejad senini vältinud.
Kas nüüd tehakse ots lahti?