2010. aasta jõulud saabusid IRL-i mõjuka liikme Kristina Tautsi jaoks eriti ilusti. Kui 23. detsembri hommikul oli tema osaühingu Comenius pangaarvel 20 841 krooni ja 53 senti, siis õhtul oli konto juba 3,75 miljoni krooni võrra kopsakam. Jõuluvana, kes rahakoti kuuse alla jättis, oli aktsiaselts Vopak – Eesti suurim transiidifirma.
Kui pühad läbi said, liikus raha Kristina Tautsi kontolt minema. Krooniaja eelviimasel päeval kandis Tauts 3,7 miljonit osaühingusse Nord Systems. See on ettevõte, mille juhataja ja ainuomanik on Priit Haller, tollal riigifirma Eesti Raudtee juhatuse liige.
Jõulurõõmu võis tunda ka Vopaki hallipäine boss Arnout Lugtmeijer. Terve aasta oli tema firma võidelnud justiitsministeeriumi plaani vastu rajada Maardusse uus Tallinna vangla – Vopakil olid Maardus omad ärihuvid. Juhtumisi just 23.detsembril ehk samal päeval kui Vopak ülekande Kristina Tautsi poole teele saatis, tegi Riigi Kinnisvara AS otsuse, et kaaluvad nüüdsest Tallinna Vangla ehitamist hoopiski Rae valda.
Eesti Ekspressi käsutuses on Kristina Tautsi osaühingu Comenius konto väljavõtted (nii SEB kui Swedbanki konto) 2010-2012 aastast. Oleme läbi vaadanud kõik kontode 1530 kannet.
See on lugu sidemetest suurfirmade, tippametnike ja mõjukate IRL-i (aga mängu tulevad ka Reformierakondlased) liikmete vahel. Lugu sellest kuidas liigub raha ja kuidas liiguvad eurotoetused, kuidas põimuvad poliitilised ja kuidas ärihuvid.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid