Ilona Uzlova jaoks ei ole võistlemine ja võitlemine võõrad: ta on Euroopa meister taekwondo’s (TKD), medali toonud ka maailmameistrivõistlustelt. Laste treenimise ja TKD liidu kõrvalt pääses Uzlova sügisel Tallinna volikokku. Kunagise võitluskaaslase Mihhail Kõlvarti kutsel astus Uzlova Keskerakonda ja nüüd kandideeris valimistel. Teda on peaaegu võimatu telefoni teel tabada, kahe lapse kõrvalt vastab meilidele napilt.

Kuidas võtate kokku esimese tööaasta Tallinna linnavolikogus? Väsitav? Inspireeriv?

Praeguseks olen volikogu liige olnud viis kuud, on veel vara teha tõsiseid kokkuvõtteid. Ideid mul juba on, aga esialgu viin end volikogu tööga kurssi, süveneda tuleb väga erinevatesse valdkondadesse. Pärast seda saan aktiivselt sõna võtta, ettepanekuid teha.

Mis ideid on tekkinud?

Enne analüüse ei taha niisama avaldusi teha, aga näiteks erivajadustega lastele kohandatud mänguväljakud. Ka ujulates võiks olla eraldi riietusruum, kus eri soost vanemad ja nende erivajadustega lapsed saaks mugavalt riietuda ja pesta.

Pääsesite volikokku 143 häälega, Raimond Kaljulaidi asendusliikmena. Olete varem kandideerinud ka 2013. aasta kohalikel valimistel ja 2014. aasta europarlamendi valimistel. Kas liigute teadlikult poliitiku karjääri suunas?

Professionaalne poliitiline karjäär ei kuulu minu plaanidesse. Aga aktiivne osalemine ühiskondlikus elus on ammu saanud minu tegevuse lahutamatuks osaks.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega