Esmaspäeva õhtul mõni minut pärast üheksat astub Ruuben Kaalep Tallinnas Telliskivi peatuses trammi, et jõuda kümnesele Tartu bussile. Loomelinnakus lõppes just karusloomafarmide teemaline arutelu („Loomi ei peaks kasutama inimeste mugavuse ja materialismi nimel,“ arvab Kaalep).

Tõrvikud on selleks ajaks juba ühe EKRE liikme garaažis hoiul. Pühapäevasel rongkäigul jagati neid laiali oma 5000, „kokku oli inimesi vast 8000–10 000“, ütleb Kaalep, kes marssis rongkäigul kõige ees. Tõrvikud koguti kokku, et neid järgmisel aastal uuesti kasutada. Iga Hiina päritolu tõrvik maksab euro, sel aastal ostis EKRE 2500 uut tõrvikut, teist sama palju oli varasemast tallel.

Ruuben Kaalep, kellel endal ülikoolgi veel lõpetamata, korraldas tõrvikurongkäiguga suurima valimiseelse poliitürituse. „Tegelikult on see idee lätlastelt võetud!“ ütleb ta ise.

Kaalep on show-mees.

Ta paistis silma juba Tartus Hugo Treffneri gümnaasiumis (HTG) õppides. „Ruuben tuli meile Tartu Waldorfi koolist,“ meenutab tema kunagine filosoofia- ja usundiloo ­õpetaja ­Toomas Jürgenstein, kes ise kandideerib riigikokku sotside ­nimekirjas.