Veebruar 2019. Neljanda klassi poiss Albert (nimi muudetud) ütleb pärast kehalise kasvatuse tundi klassivennale, et too on neeger. Klassivend vastu, et kui Albert ruumis neegrit näeb, on ta värvipime. Albert võtab püksid jalast ja viskab need klassivennale näkku. See võtab püksid ja topib need aknaavasse: „Tuulutame su pükse.“ Albert läheb klassivennale kallale.

Ruumis riietuvad ka viienda klassi poisid. Üks neist, kes maadlustrennis käib, paneb Alberti põrandale. Poiss on Albertist kasvult väiksem, mistõttu röögib viimane: „Iga konn mind maha ei pane!“ Algab järjekordne kaklus.

Teised poisid kutsuvad kehalise kasvatuse õpetaja. See nõuab, et lõpetatagu kaklus. Albert õpetaja nõudmisele ei allu, vaid hakkab teda hoopis käte ja jalgadega peksma ja pistab jooksu. Võimlemisõpetaja jookseb järele. Ühtäkki pöörab Albert ümber ning rebib õpetajat dressipluusist, teda samal ajal jalgadega pekstes.

See pole kaugeltki esimene märatsemishoog ega jää ka viimaseks. Olukord on sedavõrd hull, et aastate jooksul on Alberti klassikaaslased omandanud klassiruumist evakueerumise strateegiad, mida kasutada, kui Albertile „hoog peale tuleb“. Alanu õppeaastal jätkub kõik vanamoodi, ainult et suve jooksul on seitse Alberti endist klassikaaslast otsustanud õppeasutust vahetada.