PPA valis katsealaks Viimsis Aiandi tänava, mis on tiheda liiklusega ning mida kasutatakse iga päev tööle, kooli ja lasteaeda minekuks. Tänaval võib sõita 40 km/h piirkiirusega, kuid autojuhid sõidavad seal sageli kiiremini.

Aiandi tänavale paigaldas PPA kaks silti. Katseala alguses seisab silt kirjaga „Usaldame, et sõidad siin 40 km/h“ ja teelõigu lõpus silt „Aitäh, et saime sind usaldada“.

Veel enne siltide paigaldamist mõõtis politsei samal teelõigul autode sõidukiirust. Keskmiselt ületati lubatut 10 km/h võrra ehk pisut üle 50 km/h.

Mõõtmistulemused, mis saadi ajal, kui autojuhid silte nägid, üllatasid politseiametnikke positiivselt. Esialgsetel andmetel vähenes 20päevase testperioodi ajal keskmine sõidukiirus 6 km/h.

„Analüüsime mõõtmistulemusi veel põhjalikumalt, et välistada võimalikud muud mõjud, kuid esmane pilt on väga lootustandev,“ ütles PPA innovatsiooninõunik Elari ­Kasemets Ekspressile.

Teistel tänavatel selles piirkonnas keskmine kiirus samal ajal ei vähenenud. Seetõttu võib arvata, et autojuhtide hoogu ei mõjutanud ilmastikuolud, vaid ühe tegurina ikkagi usaldustsooni sildid.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid