Politsei poolt drooniga filmitud video näitas, kuidas helehall Audi A6 sõitis Nõmmel Kivi tänaval otsa valgele mannekeenile.
See mannekeen kehastas ansambli Kosmikud basskitarristi Raivo Rättet alias Kõmmarit. Otsasõit toimus 2018. aasta 19. juuli öösel. 48aastane mees suri saadud vigastustesse haiglas mõned tunnid hiljem.
Kuigi Rätte jäi auto alla öösel, lavastas politsei uurimiseksperimendi keset päeva. Seetõttu oli kohtusaali ekraanilt näidatud värviliselt droonivideolt selgelt näha, kuidas mannekeen jäi tihkelt Audi ja aia vahele. Kui Audi tagurdas, siis lohises jalgupidi selle põhja alla kinni jäänud mannekeen mitu meetrit autol järel, parem käsi pikalt ripakil.
Kõmmari jäi tõepoolest Karel Šmutovi poolt juhitud auto alla, aga raskelt vigastatud mees ei lohisenud mööda teed.
Prokurör Kelly Kruusimägi näitas uurimiseksperimendi videot juba kohtuprotsessi esimesel päeval jaanuari algul. Ta selgitas, et mannekeeni pikkus on sama kui Kõmmaril, aga kaal mitte. See tingiski mannekeeni kinni jäämise ja lohisemise.
Kohtunik Katre Poljakova oli uurimiseksperimenti kirjeldavate dokumentide suhtes ilmselgelt kriitiline, öeldes: ”Olgem ausad, see protokoll on väga...”

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega