Ööl vastu 2018. aasta 19. juulit suri Tallinnas autoga otsasõitmise tagajärjel saadud vigastustesse ansambli Kosmikud basskitarrist Raivo Rätte (48). Audi A6 juhtinud Karel Šmutov (29) on kohtu alla süüdistatuna tahtlikus tapmises. Ta ei tunnista ennast süüdi.

Šmutov kandis täna Harju maakohtus toimunud istungil tavapäraseid halle pükse ja musta pintsakut. Ta rääkis oma versiooni talle prokuratuuri poolt süüks pandavast kuritööst üsna vaiksel häälel.

Kõmmari ähvardused ja plaan boikotist Kosmikutele


Sündmused algasid kevadel 2018, kui ühe-mehe-elektrifirma omanik Šmutov tutvus Raivo Rätte abikaasa Palmi Rättega. „Arenesid romantilised suhted,“ lisas ta täpsustuseks.

Ringkonnaprokurör Kelly Kruusimägi pärimise peale ei osanud süüdistatav täpselt öelda, mis ajast nad ennast paariks loevad.

Oma advokaadi Sirje Musta soovil kirjeldas Šmutov suhte algust: „Töötasime samal objektil. Palmi rääkis oma elust, et nad olid ametlikult abielus, aga tundeid enam ei olnud. Palmi põhimõtteliselt majandas majapidamise ja laste kasvatamisega üksi. Kuu aega hiljem Palmi ütles, et lahutus käib.“

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega