Magnaat vestles Sven Jürgensoniga, kes on Swedbankis töötanud kokku üle 20 aasta. Ta on praegu Swedbanki ühe olulisema haru – privaatpanganduse juht. Jürgenson näeb väga selgelt, kuidas mitmesugused regulatsioonid on elu panganduses muutnud. Pärast 20 aastat on endiselt põnev.

Jürgenson, nagu ta ise armastab öelda, on veregrupilt jurist. Ta alustas oma karjääri pangas 1999. aastal tollase Hansa Liisingu juristina. Sisuliselt tuli ta panka otse ülikoolipingist. Veidi hiljem sai temast juba liisinguäri juriidilise osakonna juht. Sealt edasi oli ta liisinguettevõtte juhatuse liige ja esimees. Alates 2017. aastast juhib ta privaatpanganduse Eesti üksust, mis on nii varade mahult kui ka klientide arvult Eesti suurim.

„On ajastu märk, et juriidikat on praegu panganduses vaja rohkem kui kunagi varem,“ tõdeb ta. Meie õigusakte ja eeskirju täis maailmas on juriidika finantssektoris üks nõutumaid kompetentse. Pangandusest on saanud üks enim reguleeritud valdkondi ja uute normide kehtestamine kogub aina hoogu.