Veebierootika on kättesaadavam kui kunagi varem. Paari klikiga võib iga inimene leida endale uue ihaobjekti, lähenemise seksikusele või, oma seksapiili õigesti kanaldades, uue sissetulekuallika. Eesti peamine lihtsamate erootiliste kokkupuudete loomise koht on aastaid olnud iha.ee, aga globaliseeruvas maailmas globaliseerub ka sekstöö ning üks selle demokraatlikumaid väljendusi veebis on lehekülg OnlyFans.com.

OnlyFansi (OF) toimimine on lihtne: teatud fännibaasiga sisuloojad saavad enda postituste nägemise eest raha küsida. Joogainstruktorid, juuksurid, suhtenõustajad – saidile on liikunud väga erinevate elualade esindajad. Lehekülg võimaldab neil ilma brändidiilideta regulaarset sissetulekut teenida. Aga kuna keskkonna loojad on, erinevalt nende konkurendist Patreonist (mis samuti võimaldab teenida raha sisuloojate postituste eest otse fännidelt), teinud võimalikuks ka täiskasvanutele mõeldud sisu loomise, jagavadki kõige tuntumad OnlyFansi kasutajad just erootilisi fotosid ja videoid.

Et ka Eestis väga edukaid OnlyFansi kasutajaid leidub, tuli mulle üllatusena. Fenomeni mõistmiseks intervjueerisin viit OFi eestlasest sisuloojat, et aru saada, kuidas fännide kogumine käib, kui suured rahapatakad kontole kuus laekuvad ning kas klientideks on pigem perverdid või armunud jälgijad. Teemaga tegeledes aga ilmnes, et isiklik kogemus modellina teeniks nii lugu kui mu enda uudishimu – seega avasin konto ka isiklike fotode ja videote jaoks, et mõista, kui lihtne või keeruline on tegelikult sellisel moel raha teenida.